У Гонконзі за 41,7 млн. доларів продана картина вуличного художника, який помер у віці 27 років

Роботи Жана-Мішеля Баскія, який помер у віці 27 років, продовжують рости в ціні. Про це повідомляє lenta.ua.

Баскія, який народився в 1960-му році, виріс в Нью-Йорку в інтелігентній родині, з дитинства говорив англійською, французькою та іспанською мовами і читав розумні книжки. Але в 18 років хлопця наче підмінили – він захоплюється графіті, йде з дому і живе з друзями, підробляючи продажем футболок і листівок. У 20 років він разом з іншими молодими художниками (пізніше їх усіх назвуть неоекпрессіоністамі) бере участь в маргінальних художніх виставках – поки в 22 роки не знайомиться з Енді Уорхолом, потрапляє в його «обойму» і створює разом з ним чимало спільних робіт. Втім, потрапляння в «вищі кола» поп-арту не вилікувало його від наркотичної залежності, яка у Баскія посилюється аж до того, що з 1984-го року друзі починають відзначати в його поведінці дивацтва, а в 27 років він вмирає від випадкового передозування.

Доля його картин згодом виявилася набагато щасливіше долі їх творця – останніми роками вони безперервно ростуть в ціні і користуються попитом серед багатих колекціонерів. Ось і зараз, як повідомляє ARTnews , на аукціоні Christie’s в Гонконзі його картина «Воїн», створена в 1982-му році, була продана за $41,7 млн. доларів. І тут цікаво простежити, як з роками зростала її ціна. У 2005-му році на аукціоні Sotheby’s «Воїн» був проданий за $1,8 млн., в 2007-му – за $5,6 млн., в 2012-му – за 8,7 млн. І ось – таке вибухове зростання, яке ще раз показує, що при будь-якому розвитку подій на світовому арт-ринку в цілому (а він «впав» в 2020-му році на 22%, про що ми далі поговоримо) ціни в верхньому його сегменті продовжують рости.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.