У гірських селах Львівщини створять туристичні центри бойківської культури

У двох карпатських селах в межах Львівщини розвиватимуть туризм на основі бойківської культури. Проект отримав секторальну підтримку ЄС, на втілення якого виділять понад 10 млн грн. За них у селах Лімна і Бітля створять туристичні етнофолькцентри, пише ZAXID.NET.

У старих спорудах Народних домів у Лімні і Бітлі проведуть повну реконструкцію із заміною підлоги та даху. Приміщення осучаснять, проведуть комунікації, інтернет, створять вигоди для туристів. У відновлених будинках відкриють музеї бойківської культури, фотозони, проводитимуть майстер-класи. Гостей розважатимуть народні колективи, для них закуплять музичні інструменти — трембіти, сопілки, скрипки.

«У Турківському районі слабо розвинута туристична інфраструктура. Це бойківський край зі своїм стилем життя, культурою. Такої інформації є мало в інтернеті. Тут туристів наживо знайомитимуть з традиціями бойків. Також хочемо спонукати мешканців розвивати в селі зелений туризм та відроджувати гастрономічні традиції», — розповів автор проекту, голова ГО «Нова українська громада»

Села обирали в різних громадах — Боринській і Турківській. Лімна розташована у прикордонній зоні — всього за 6 км від майбутнього пункту пропуску Лопушанка. Поруч є село Вовче, звідки витікає річка Дністер, там же проводять фестиваль. Недалеко від обох сіл організовують всесвітні «Бойківські фестини» та світовий конгрес бойків.

Вартість реалізації проекту «TourTurka 2.0» становить 10,4 млн гривень, з них 8,8 млн грн виділять з державного бюджету, а решта – з місцевих бюджетів громад. Проект реалізують до кінця 2022 року.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.