У Франції помер Крістофер Толкін, син автора «Хоббіта» і «Володаря кілець»

У Франції, в провінційній комуні Драгиньян, у віці 95 років помер Крістофер Толкін – третій син професора Джона Рональда Руела Толкіна і редактор багатьох його творів. Про це повідомляє expert.in.ua

На відміну від свого знаменитого батька, Крістофер увійшов в історію не як літератор, але як редактор. При цьому він пройшов подібний життєвий шлях, будучи учасником світової війни, правда – другої, а потім – філологом.

Він сам не писав книг або, можливо, майже їх не писав. Зате він їх дуже непогано редагував. Його батько, який видав за життя «Хоббіта» і «Володаря кілець», залишив після себе безліч незакінчених творів, які так і залишилися б частиною сімейного архіву, якби не було в автора спадкоємця. Його повноваження з редагування були визнані ще його батьком і ніким надалі не ставилися під сумнів.

Він займався редагуванням  і виданням праць Дж. Толкіна після його смерті в 1973 році. Завдяки Крістоферу Толкіну опублікований «Сильмариліон» і низка менш знаменитих робіт, в числі яких «Діти Гуріна», «Історія Середзем’я», «Падіння Гондоліна» та інші.

Крім того, Крістофер Толкін перекладав середньовічні твори на сучасну англійську мову. Його перу належить переклад ісландської «Саги про Хервер» XIII століття.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал