У Франції назвали найпопулярніші книги та найпопулярніших письменників 2021 року

296

Переміг комікс “Астерікс та Грифон”. Про це повідомляє lenta.ua.

Хоча цифри продажів коміксів у Франції поступаються в абсолютному вираженні мальованим брошурам, які продаються в США та Канаді, і манга в Японії, комікс у Франції це взагалі щось інше. Там у них навіть назва інша – Bande Dessinee, а стандартна мальована історія, яку можна купити у французьких книгарнях – це альбом збільшеного формату у твердій палітурці, під яким знаходяться 50 сторінок з малюнками.

Незважаючи на солідну ціну, середньостатистичний француз купує за рік шість таких альбомів. (До речі, коли французьким школярам виділили цього року по 300 євро на культурні цілі, дві третини з них пішли на придбання книг, серед яких 75% склали комікси).Так що немає нічого дивного (для французів, звичайно, а не для решти світу), що перше місце в продажу книжок у 2021-му році зайняв у Франції, як повідомляє francetvinfo.fr , новий випуск пригод давно відомих усьому світу національних французьких героїв “Астерікс та Грифон”. Причому на перше місце за рік книга вийшла навіть незважаючи на те, що продавати її почали лише 21 жовтня, після чого вона розходилася у темпі 15 коміксів за хвилину, що склало в результаті понад 1,5 млн. екземплярів.

Натомість, якщо говорити саме про авторів, у французів все, як у світі. Очолив список в черговий раз і вже одинадцятий рік поспіль автор детективів Гійом Мюссо, а за ним йде автор жіночих романів Віржині Грімальді.

Фото: Pinterest

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!