У Дрогобичі проходить ШульцФест

У Дрогобичі Львівської області проходить XI Міжнародний фестиваль Бруно Шульца.

Про це повідомила Львівська ОВА, передає Укрінформ.

Напередодні до Дрогобича з’їхалися письменники й літературознавці, перекладачі, музиканти, театральні діячі, художники не тільки з України, Польщі, а й з інших країн.

На відкритті фестивалю привітав гостей начальник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк.

«Третій рік повномасштабної війни з РФ показує, що навіть в умовах війни культура є важливим інструментом нашої боротьби за свободу. Культура є тим, що об’єднує нас навколо спільних цінностей. Тих, які несуть у собі важливість мистецтва у вільній та демократичній країні. Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі — це підтвердження того, що ми — європейці», – зазначив Кулиняк.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Посадовець нагородив відзнакою Дрогобицької РВА організаторів фестивалю Ґжеґожа Юзефчука та Віру Меньок.

Впродовж тижня в Дрогобичі відбуватимуться культурні події від митців із Польщі, Іспанії, Франції. Важливою частиною стануть мистецькі зустрічі із українськими письменниками, музикантами, акторами.

Серед учасників фестивалю – Ришард Криніцький, Юрій Андрухович, Юрко Прохасько, Юрій Винничук, Остап Сливинський, Томаш Ружицький, Григорій Семенчук, Адам Міхнік, Олена Рибка, Олександр Ірванець, Данило Ільницький та багато інших.

Організатори запрошують на концерти українських та польських гуртів – «Joryj Kłoc» й «Оркестр святого Миколая», на акустичну виставу Юрія Андруховича з гуртом «Карбідо», обіцяють цікаві театральні проєкти з Мадрида, Познані, Варшави, Дрогобича.

Фестиваль триватиме до 13 липня. Вхід на всі події безкоштовний.