У День ЗСУ розпочався продаж календаря «Письменники на захисті України»

До Дня Збройних сил України літературна агенція OVO розпочала продаж календаря «Письменники на захисті України», повідомляє «Українська правда. Життя». Тираж налічує 100 примірників. Усі виручені кошти йдуть на закупівлю протимінних чобіт для саперів на фронті. 

У календарі зібрані світлини українських письменників і письменниць, які служать у лавах Збройних сил України. Замість щомісячного формату автори календаря обрали щотижневий: на кожному з 53 розворотів — фото літераторів, зроблені під час їхньої служби. Декілька сторінок присвячені письменникам, полеглим у боях, а також тим, хто з міркувань безпеки фото не надав.

У календарі можна побачити світлини Олени Білозерської, Павла Вишебаби, Валерія Маркуса, Олени Герасим’юк, Анатолія Дністрового, Дмитра Лазуткіна, Миколи Кулініча, Антона Полуніна, Валерія Пузіка та багатьох інших митців.

Укладачкою календаря стала дослідниця військової літератури Ганна Скоріна, а перелік загиблих письменників-воїнів створила Олена Герасим’юк.

Як виявилося, письменників та письменниць у війську так багато, що традиційний формат на 12 місяців не підійшов. І навіть після зміни концепції на 53 тижні вдалося помістити не всіх.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

«Унікальність календаря ще й у тому, що всі учасники надали реальні фото зі своєї служби, свого бойового життя, тому це — відбитки часу і досвіду, які треба зберегти», – розповіла засновниця Літературної агенції OVO Вікторія Ма.

У перший же день офіційних продажів «військово-літературного» календаря в Україні було продано 10 примірників.

Презентація та перші продажі видання відбулися на Франкфуртському книжковому ярмарку у жовтні. Тоді ініціативу підтримали Український інститут книги та Goethe-Institut. За час проведення події вдалося продати 25 примірників. На отримані кошти, як повідомила Вікторія Ма, вже замовили кілька пар протимінних чобіт для 47-ї окремої механізованої бригади.

Для тих, хто не має можливості придбати календар, але хоче підтримати ініціативу, Літературна агенція OVO разом з кінотеатром «Жовтень» проведуть 28 грудня спеціальну подію «Новорічні читання: поети на захисті України»:  серед власників квитків розіграють календар з підписами частини героїв, чиї фото розміщені в календарі.

detector.media