У День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання.
Як повідомляє ukrinform.ua, о 10.00 на час хвилини мовчання буде зупинено роботу в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях (крім тих, де встановлено безперервний режим роботи), рух громадського та приватного транспорту з подаванням відповідних звукових сигналів.
Також на знак вшанування пам’яті захисників України о 10.00 буде перервано трансляції радіо- і телепередач.
Окрім цього, у День пам’яті захисників України трансляції розважальних програм радіо і телебачення буде обмежено.
Цього дня буде приспущено Державні Прапори України на спорудах органів влади, державних підприємств, установ і організацій.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
У Києві меморіальні заходи із вшанування пам’яті загиблих за Україну захисників, триватимуть у всіх районах столиці. Основна частина заходів відбуватиметься на площі біля Михайлівського Золотоверхого собору, біля Стіни пам’яті загиблих героїв.
Також на площі працюватимуть фотовиставки “Пам’ятаємо Героїв Іловайської битви”, “Не згасне Зірка Воїна велична” з фондів Національного історико-архітектурного музею “Київська фортеця”.
До 30 серпня у читальному залі Державного архіву Києва проводяться виставки архівних документів до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
29 серпня також проведуть День документального кіно з нагоди відзначення Дня пам’яті загиблих захисників України. Захід планується у кінотеатрах “Ліра”, імені Т. Г. Шевченка, “Факел”, “Старт”, “Дніпро”.
Для киян та гостей міста відбудеться демонстрація тематичних експозицій Національного військово-історичного музею України.
Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення.
За офіційними даними, під час Іловайської операції і подальшого розстрілу в так званому “зеленому коридорі” 366 українських воїнів загинули, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон.
В Офісі Генерального прокурора України вважають, що віроломне вбивство українських військових під Іловайськом у серпні 2014 року було сплановане заздалегідь.
У грудні 2020 року ОГП направив до Міжнародного кримінального суду інформаційне повідомлення щодо фактів віроломного вбивства українських військових під час Іловайської трагедії та оборони Донецького аеропорту.
Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.
Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/
“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.