У Черкасах відбулась церемонія нагородження лауреатів літературної премії імені Василя Симоненка

Голова конкурсної комісії, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Володимир Поліщук, оголосив переможців.

У номінації “За кращу першу поетичну збірку” перемогу здобув черкаський інженер Валерій Власюк зі збіркою віршів “НЕ моя, НЕМО я”.

Перше місце у номінації “За кращий художній твір” розділили два киянина: науковець у галузі політичної психології Микола Слюсаревський за поетичну збірку “Жива мішень” та голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський за книгу поезій у прозі “Візерунки на пергаменті часу”.

– Василь Симоненко, – сказав у своєму виступі Микола Слюсаревський, – пробудив тогочасне молоде покоління до національного і громадянського життя й певною мірою й наступне. Це не перебільшення. Василь Симоненко відіграв унікальну роль у пробудженні української нації.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

На знімку (справа наліво) лауреати Симоненківської премії Микола Слюсаревський, Валерій Власюк, Михайло Сидоржевський, кобзар Василь Нечепа та голова конкурсної комісії, професор ЧНУ Володимир Поліщук.

Переможців літературної премії привітали посадовці Черкаської ОДА, викладачі та студенти черкаських університетів, творча інтелігенція, громадськість.

Черкаський заслужений український народний хор подарував усім учасникам святкового вечора “Різдвяний вертеп”, а народний артист України кобзар Василь Нечепа – козацькі думи та пісні на слова Василя Симоненка.

Лауреати Симоненківської премії, за традицією, побували у приміщенні обласної газети “Черкаський край”, у меморіальному робочому кабінеті незабутнього поета і журналіста (на знімку справа наліво Микола Слюсаревський, Валерій Власюк та Михайло Сидоржевський), відвідали могилу Василя Симоненка й поклали до підніжжя пам’ятника живі квіти.

Лідія Лісова, golos.com.ua

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.