У Чехії вийшла книга Володимира В’ятровича про історію України із архівів КГБ

589

Працю історика Володимира В’ятровича«Історія з грифом «Секретно». Українське ХХ століття», що базується на документах з архівів КҐБ, видали чеською мовою.

Як повідомляє ukrpohliad.org, книга чеською мовою вийшла друком у грудні 2020 року у видавництві «Academia» під назвою «Ukrajinské 20. století: Utajované dějiny». Переклад здійснений Рітою Кіндлеровою за спряння Українського інституту книги.  Книгу можна придбати у чеських книжкових крамницях. 

19 березня відбудеться онлайн обговорення книги за участі автора Володимира В’ятровича (Київ), професора Карлового університету Станіслава Туміса (Прага), модерує Радко Мокрик (Прага). 

У книзі висвітлено події української історії між 1918 та 1991 роком за допомогою 66 історій окремих людей.

«Описуючи цей один із найдраматичніших, напевно, в історії України періодів, я намагався його подати не просто як історію, як певний суцільний процес, але і як історії  історії якихось певних людей, історії окремих подій, які відбувалися в Україні протягом цього часу. Відповідно, моя історія України ХХ століття складається із 66 епізодів», — говорить Володимир В’ятрович.

«Історія з грифом «Секретно». Українське ХХ століття» в Україні сьогодні виходить у харківському видавництві «КСД» і стала бестселером (загалом українці купили біля 70 тисяч примірників). За книгу автор отримав премію імені Василя Стуса, а тижневик «Коментарі» назвав працю бестселером листопада 2011 року. У 2012 році «Історія з грифом «Секретно» » увійшла до десятки найпопулярніших книжок у мережі книгарень «Є», В 2013 році книга стала переможцем у категорії науково-популярні видання номінації «Минувшина» Всеукраїнського рейтингу «Книжка року», а також отримала відзнаку Національної спілки письменниківу 2014 році отримала персональну відзнаку президента Форуму видавців Олександри Коваль. 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!