У Будапешті відбулася зустріч поціновувачів української літератури

В угорській столиці днями пройшла друга зустріч книжкового клубу «ЧитаЄмо українською», заснованого Українською асоціацією «Єдність» м. Будапешт, повідомляє amazingukraine.pro.

«Чергова зустріч будапештського книжкового клубу «ЧитаЄмо українською», заснованого Українською Асоціацією «Єдність», відбулася нещодавно за кавою під каштанами в старовинному саду палацу Карої – чудовому зразку угорської архітектури часів розквіту класичного стилю, який пізніше, у 20-му столітті, став одним з головних літературних музеїв угорської столиці (Petőfi Irodalmi Múzeum)», – зазначили в асоціації.

Під час карантину, ідея літературного клубу дещо модифікувалася. «Усі сиділи вдома і мали вдосталь часу для тривалих онлайн-дискусій. З легкої руки колишньої ужгородки, музикантки Любові Савіної народилася ідея онлайн-групи для обміну відгуками про книжки, а Олена Кириленко, менеджерка й волонтерка родом з Києва, запропонувала формат книжкового клубу. Їх підтримали інші дівчата: колишня ужгородка, менеджерка Світлана Гуґерт, мукачівка й активна громадська діячка Наталія Маргітич та Ольга Коберідзе, будапештська фотографка родом з Києва», – зазначили в «Єдності». Решта членкинь асоціації : киянка Ірина Савчук, мукачівки Ярослава Лопіт та Елеонора Король, ужгородки Олена Котельнікова та Марта Баранчикова – долучилися до клубу трохи згодом.

«Так народилася онлайн-група для обміну відгуками про книжки «ЧитаЄмо українською», яка одразу стала дуже популярною на Facebook, а згодом, після скасування карантинних обмежень, перетворилася в реальний Книжковий Клуб, який нині збирає широке коло українських читачів та читачок Будапешта для обміну українськими книжками», – зазначили в асоціації.

В «Єдності» додали, що всі ці жінки, які так чи інакше долучилися до створення «ЧитаЄмо», є представницями найрізноманітніших професійних сфер, кожна успішно реалізує себе в угорському суспільстві. «Але разом вони — команда молодих, прогресивних і енергійних українців, згуртованих любов’ю й шаною до своєї Батьківщини. Команда, яка намагається знайти нові, креативні ідеї для розвитку української спільноти в Будапешті. І однією з таких успішних ідей якраз є Книжковий клуб «ЧитаЄмо українською»», – зауважили в асоціації.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал