У Британії вперше вручили Жіночу літературну премію за нонфікшн

Першу Жіночу літературну премію (Women’s Prize) за нонфікшн здобула канадська журналістка, письменниця і соціологиня Наомі Кляйн за книжку Doppelganger («Двійник») про світ інтернету та онлайн-дезінформації. Про це повідомляє divoche.media.

Оголошення переможиць премії відбулося 13 червня у Лондоні.

«Цей яскравий багатошаровий аналіз демонструє гумор, проникливість і досвід. Твори Кляйн глибоко особисті та вражаюче експансивні. Doppelganger — це сміливий, гуманний і оптимістичний заклик до зброї, який виводить нас за межі чорного та білого, за межі правого та лівого, запрошуючи нас натомість охопити простір між ними», — сказала очільниця журі Жіночої премії за нонфікшн, британська історикиня, професорка Сюзанна Ліпскомб.

Цьогорічну Жіночу премію за художню літературу отримала американська письменниця В. В. Ґанешанантан за роман Brotherless Night («Ніч без братів») про сім’ю, роз’єднану тривалою громадянською війною на Шрі-Ланці. Раніше ця книжка здобула літературну премію імені Керол Шилдс.

«Brotherless Night — це видатний, переконливий і глибоко зворушливий роман, який є свідком інтимних трагедій епічного масштабу громадянської війни в Шрі-Ланці. У насиченій, яскравій прозі Ґанешанантан створює яскраве відчуття часу та місця та незгладимий склад персонажів. Її прагнення до складності та чіткий моральний аналіз, поєднуючись із захопливою оповіддю, роблять роман шедевром історичної фантастики», — заявила голова журі Жіночої премії за художню літературу Моніка Алі.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Обидві письменниці отримали по 30 тисяч фунтів стерлінгів (понад 38 тисяч доларів), а також пам’ятні статуетки: Ґанешанантан — 12-сантиметрову бронзову скульптуру «Бессі», що зображає жіночу фігуру, яку створила мисткиня Грізель Нівен, а Кляйн — бронзову статуетку «Шарлотта».

 

  • Жіноча премія за художню літературу була створена 1996 року, після того як до шортліста Букерівської премії — 1991 не потрапили твори авторів-жінок. Премію присуджують письменницям з усього світу, які публікуються у Британії та пишуть англійською мовою.
  • Торік Британська благодійна організація The Women’s Prize Trust, яка бореться за справедливість для жінок у світі книжок та присуджує премію письменницям за художню літературу, започаткувала нову щорічну книжкову нагороду — Жіночу премію за нонфікшн.