У Білорусі арештували банківський рахунок ПЕН-центру, президенткою якого є Світлана Алексієвич

У Білорусі арештовано банківський рахунок ПЕН-центру. Про це повідомляє gordonua.com з посиланням на пресслужбу організації в Telegram.
“Сьогодні стало відомо про арешт банківського рахунку білоруського ПЕН-центру. Акаунт арештовано на підставі постанови Слідчого комітету від 13 липня 2021 року”, – зазначили в повідомленні.
Президенткою білоруського ПЕН-центру з 2019 року є письменниця, лауреатка Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич, про це йдеться на сайті центру.

Слідчий комітет Білорусі також наклав арешт на рахунок благодійної медіаплатформи “Имена”, через яку збирають гроші для громадських організацій. Про арешт 19 липня у Facebook написала засновниця проєкту Єкатерина Синюк.

“Це означає, що ми не можемо робити жодні платежі, зокрема переказувати проєктам кошти, зібрані на їхню роботу. Але наш сайт працює й ваші пожертви й далі йдуть на користь проєктів на транзитний рахунок банку до моменту зняття арешту”, – зазначила Синюк.

За її словами, юристи допомагають написати клопотання у Слідком Білорусі з проханням дозволити переказувати гроші проєктам.

Контекст:
Міжнародний ПЕН-клуб – усесвітня асоціація професійних письменників, заснована в Лондоні 5 жовтня 1921 року.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Алексієвич – членкиня президії координаційної ради опозиції, письменниця покинула межі Білорусі наприкінці вересня 2020 року. Вона живе в Німеччині.

9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента, після яких почалися масові акції протесту незгодних із результатами голосування. За офіційними даними, перемогу в них здобув Олександр Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року, за нього проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення. За даними правозахисного центру “Весна”, із серпня у країні затримали понад 25 тис. осіб, сумарно вони дістали 83 тис. діб арешту. Влада заявляла про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.

23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, уперше в історії Білорусі її не анонсували та не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.