У Бельгії бібліотека вперше відкрила колекцію українських книг

272

Першу публічну колекцію українських книг у Бельгії відкрила фламандська бібліотека Bib de Lettertuin у Волюве-сен-П’єр (Брюссель).

Як передає ukrinform.ua, про це повідомив сайт Promote Ukraine.

Ініціатива належить Наталії Карпенко та її читацькому клубу BookBabClub, членкині якого передали свої книги у дар бібліотеці. Колекція налічує понад 120 книг сучасної та класичної української літератури, світової літератури українською мовою, книги для підлітків та дітей, а також твори бельгійських письменників українською мовою та література про Україну різними мовами.

Зауважується, що церемонію відкриття спільно організували Bib de Lettertuin, Посольство України у Бельгії, громадська організація Promote Ukraine, BookBabClub, Об’єднання українок у Бельгії (OUB) та Музична школа імені Чайковського (Брюссель).

«Відтепер нашим читачам разом із літературою іншими мовами будуть доступні й українські книги. Ми підтримуємо такі ініціативи, щоб будувати мости між культурами та мовами», – сказав на церемонії відкриття Гельмут де Вос, заступник мера Волюве-Сен-П’єр.

Тимчасовий повірений у справах України в Бельгії Єгор Пивоваров підкреслив, що сьогодні, коли люди переповнені інформацією з Інтернету, «ніщо не може замінити книгу в руках… Читайте книги, торкайтеся до них, відчувайте їхній дух».

Посольство України подарувало бібліотеці різні книги, серед яких – нещодавно видане 14-томне зібрання творів Лесі Українки, присвячене 150-річчю від дня народження письменниці.

На церемонії відкриття нової колекції виступила українська письменниця, лауреат літературної премії ЄС 2019 року Гаська Шиян. Вона зачитала дві свої поеми «Нас застерігають» і «Щойно ми отримали». Ці твори Наталія Карпенко та Рін Хамерс також переклали на нідерландську мову, тож поеми прозвучали і в цій версії.

Гостей заходу порадував також невеликий концерт – атмосферне музичне інтермеццо від дитячого камерного квартету Музичної школи Чайковського.

Нагадаємо, у жовтні бельгійському Брюгге з успіхом пройшов черговий, вже традиційний «Тиждень українського мистецтва», організований завдяки ентузіазму Світлани Лебіги, відомої української художниці, яка нині проживає у Бельгії.

Фото: Наталія Річардсон / Promote Ukraine

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!