У 2020 році на закупівлю книг для бібліотек із бюджету буде виділено 29 мільйонів гривень. У минулому році – 87 мільйонів

На закупівлю книг для бібліотек із бюджету Українського інституту книги у 2020 році буде виділено 29 мільйонів гривень.

Про це заступник міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк заявила на брифінгу у вівторок, повідомляє ukrinform.ua.

«Цього року з бюджету Українського інституту книги буде виділено близько 29 мільйонів гривень. Як я вже сказала, ці книжки буду розвезені чи надані тим бібліотекам, які покажуть план свої роботи, що вони із тими книжками будуть робити далі. Тому що дуже багато книжок часом лежать на розподільниках”, сказала Подоляк.

За її словами, цьогоріч найбільше буде закуплено дитячої та підліткової літератури.

Заступник міністра зауважила, що передбачена сума становить 40% від усього бюджету Українського інституту книги. “Я скажу щиро, що у нас була велика дискусія про те, чи закуповувати, яку кількість закуповувати, який відсоток коштів державного бюджету скеровувати на те, аби закуповувати книжки. Але коли ми проаналізували ситуацію, то мусимо сказати, що держава не в змозі забезпечити усі 33 тисячі бібліотек”, – зауважила Полодяк.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

До відома. У минулому році на програму поповнення фондів публічних бібліотек з держбюджету виділено 87 млн грн. У у 2018 році — на суму 114,5 млн грн. У 2017 році для поповнення бібліотечних фондів було виділено понад 48 мільйонів гривень.