Творці «Захара Беркута» знімуть фільм про Лобановського

Студія KINOROB створить художній фільм про культового українського тренера Валерія Лобановського.

Про це повідомляє Kinorob.com.

Студія KINOROB (FILM.UA) та АТ ФК “Динамо” (Київ) підписали меморандум про співпрацю у рамках створення повнометражного художнього фільму “Наставник” – байопіку про Валерія Лобановського. Наразі фільм знаходиться на етапі девелопменту.

Вже понад пів року одна з лідируючих українських продакшн студій – компанія KINOROB (FILM.UA Group) працює над створенням художнього фільму “Наставник”. Події стрічки розкажуть про одного з найвидатніших у світі футбольних тренерів та визнаного спортивного генія – Валерія Васильовича Лобановського та охоплять середину 70-х років минулого століття. Саме в цей період на весь континент гриміла слава київського “Динамо” – команди-зірки під керівництвом В. Лобановського. В 1973 році 34- річний тренер отримав запрошення очолити “Динамо” і за 2 роки привів клуб спочатку до перемоги у Кубку Кубків, а потім і у Суперкубку УЄФА.

Нещодавно продюсери картини, керівник компанії KINOROB Єгор Олесов та Павло Черепін підписали меморандум із президентом ФК «Динамо» (Київ) Ігорем Суркісом, у рамках якого клуб надає права на ексклюзивне використання бренду Динамо в рамках проекту «Наставник», максимального сприятиме знімальному процесу та консультуватиме творчу групу фільму.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Також продюсери фільму “Наставник” уклали меморандум зі Світланою Лобановською – донькою легендарного тренера. Згідно цього документу, Світлана Валеріївна дає право на використання біографії Лобановського. Крім цього вона виступить консультантом в питаннях родинного життя та особистості метра за межами футбольного поля.

Студія KINOROB має у своєму доробку такі касові стрічки, як “Незламна”, “Сторожова Застава”, “Захар Беркут”, планує зробити проект “Наставник” частиною майбутнього мультиплатформенного всесвіту. Згідно плану, історія про великого тренера буде розказана також за допомогою серіалу, виставок, книг, документального фільму тощо.

“Ми задумували “Наставник” як мотивуючий художній фільм, фільм-подію, фільм-піднесення. Валерій Лобановський – справжній герой України і майже ідеальний персонаж для фільму байопіку: непростий унікальний характер, геніальна особистість і дійсно легендарна історична постать. Це людина, яка зробила не одну, не дві, а цілих три епохальні супер-команди, кожна з яких не тільки залишила свій слід в історії футболу, а й виховала по володарю Золотого М’яча (Блохін 1975, Беланов 1986, Шевченко 2004). Він є одним з найвидатніших футбольних тренерів сучасності. Нашою метою є створення національного фільму-події для широкої сучасної аудиторії. Цей проект – дуже особиста історія для всіх до нього причетних. Це важлива місія та велика відповідальність”, – розповідають продюсери фільму.

Ігор Суркіс, президент ФК “Динамо” (Київ): “Мені пощастило не просто працювати разом із Валерієм Васильовичем, а й вчитися у нього щодня. Він був унікальною людиною. Досягаючи неймовірних результатів, він ні на мить не зупинявся – завжди шукав можливість зробити ще один крок у розвитку, дізнатись щось нове, розробити нову ідею, відшліфувати її у тренувальному процесі та втілити у життя на полі. Абсолютно геніальний тактик і стратег! Спілкуючись із командою фільму «Наставник», я побачив поєднання бажання та можливостей втілити у життя справді великий проект, якого, вважаю, не вистачає на кіноекранах. Творча команда отримає максимальне сприяння у знімальному процесі та мої щирі побажання успіху”.

Світлана Лобановська, донька Валерія Лобановського: “Той, хто не пам’ятає свого минулого – не має майбутнього. Хочу побажати успіху проекту “Наставник” і його авторам. Дуже підтримую ідею створення цього фільму і вірю, що із такими проектами на великих екранах наша країна дійсно матиме майбутнє. Мій батько любив повторювати: “Думай!”. А потім робив паузу і додавав: “…якщо можеш”. Сподіваюсь, цей фільм дійсно змусить глядачів задуматись”.

На даний момент триває стадія фіналізації сценарію, попередній кастинг головних акторів, підбір знімальної команди, розробка ескізів та інше.