Творча майстерня «Аґрафка» виборола золото у конкурсі European Design Awards за дизайн книжки Мар’яни Савки

846

Як повідомляє starylev.com.ua, один із головних щорічних європейських конкурсів у галузі комунікаційного дизайну European Design Awards оголосив переможців. Вперше за останні дев’ять років високу нагороду вибороли українці – Творча майстерня «Аґрафка» (Романа Романишин та Андрій Лесів) за дизайн поетичної книжки Мар’яни Савки «Оптика Бога». І вперше загалом за історію конкурсу українським дизайнерам вручили золото у номінації «Книга і видавнича ілюстрація». Книжка вийшла в 2019 році у «Видавництві Старого Лева» й була вперше презентована під час Book Forum у Львові.

«Цього року ми подали на конкурс оформлену нами збірку поезій Мар’яни Савки «Оптика Бога», видану «Видавництвом Старого Лева». Ми неймовірно щасливі, бо книга отримала золото в категорії «Книга і видавнича ілюстрація» (15.1 Book & Editorial Illustration), найвищу нагороду в категорії. Згідно з критеріями оцінки ED-Awards, у кожній категорії золото присуджується лише в тому разі, якщо журі вважає, що конкретна робота демонструє високий стандарт і якість. Тому для нас золото на ED-Awards має таке важливе значення, і ми дякуємо журі за високу оцінку нашої роботи», – прокоментували перемогу Романа та Андрій.

Пройти відбір конкурсу є справжнім викликом для митців. Журі ED-Awards складається з 11 представників провідних європейських медіа з комунікаційного дизайну. Згідно з вимогами, журі оцінює роботи за трьома головними критеріями: якість дизайну, креативність і відповідність твору визначеним цілям його створення. При оцінці дизайну беруться до уваги усі елементи проєкту: ілюстрації, типографіка, макет, якість поліграфії і те, як загалом усі ці елементи співіснують й наскільки вони працюють для загальної ідеї та концепції. За схожим принципом оцінюється кожен критерій. Варто зазначити, що за тринадцятирічну історію конкурсу ED-Awards дизайнери з України отримували золото двічі – обидва рази це була студія Юрка Гуцуляка у 2009 та 2011 роках (в категоріях 11.6 CALENDAR і 16.1 PRINTED SELF-PROMOTION).

Конкурс European Design Awards (ED-Awards) – одна з головних щорічних європейських подій у галузі комунікаційного дизайну. Створення конкурсу було спільною ініціативою провідних європейських фахових видань про дизайн та Міжнародної ради дизайну ico-D (Icograda). ED-Awards заснований 2007 року, щороку церемонія нагородження і фестиваль дизайну відбувається в іншому європейському місті. У 2020 році фестиваль мав відбутися у іспанській Валенсії, проте через пандемію covid-19 захід скасовано, відбулося лише оголошення переможців на офіційній сторінці.

Творча майстерня «Аґрафка» – творчий та сімейний тандем художників Романи Романишин та Андрія Лесіва. Одні з найбільш популярних українських ілюстраторів за кордоном. У 2012 році казка «Ріпка» у переказі Івана Франка та творчо-ілюстративному втіленні «Аґрафки» увійшла до світового каталогу кращих дитячих книжок «Білі круки». У 2013 році зі збірки «П’ятикнижжя» Грицька Чубая почалася співпраця ілюстраторів з «Видавництвом Старого Лева». Дотепер у видавництві вийшло шість авторських книг Романи Романишин та Андрія Лесіва. Книга «Зірки і макові зернята» отримала відзнаку Міжнародного дитячого книжкового ярмарку в Болоньї. Книга «Війна, що змінила Рондо» отримала відзнаку журі Міжнародного дитячого книжкового ярмарку в Болоньї та увійшла до каталогу «Білі круки». Обкладинка «Аґрафки» до книжки «Джордж і таємний ключ до Всесвіту» Люсі та Стівена Гокінґів увійшла до довгого списку призерів «The Global Illustration Award» на Франкфуртському книжковому ярмарку.
У 2017 році їхні книжка-картинка «Голосно, тихо, пошепки» та абетка-енциклопедія «Франко від А до Я», які вийшли у «Видавництві Старого Лева», удостоїлися нагороди BIB PLAQUE від Бієнале Ілюстрації у Братиславі. У 2018 році Романа та Андрій стали переможцями «Bologna Ragazzi Award 2018» у номінації «Non Fiction» за книги «Голосно, тихо, пошепки» та «Я так бачу». У 2020 році видання «Голосно, тихо, пошепки» увійшло до 50 найкращих ілюстрованих книжок 2020 року у Японії.

 

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!