Цей день в історії культури. Джанні Родарі

40 років тому, 14 квітня 1980 року, помер Джанні Родарі – відомий італійський письменник, журналіст. Найбільше визнання отримав завдяки казкам та книжкам для дітей. Твори Джанні Родарі перекладені багатьма мовами світу.

Книжки Джанні Родарі потрібні всім нам, бо якщо в дитини не буде достатньо “вітамінів веселощів” і “вітамінів фантазії”, то вона не буде дитиною, а стане зразу маленьким дорослим у капелюсі. Вона буде сердитися, а не радіти, коли починається дощ, і ніколи в житті не побачить в небі торта. А якщо його там не побачити, то він ніколи не спуститься до нас на землю. Не можна зупинити дощу чи снігу, це є і буде, поки світ є світом. Отак і казки Джанні Родарі.

Першим завітав до нас Цибуліно. Він зробив свого Цибуліно гучним, мов барабан. Завирувало справжнє життя серед Лимончиків, Вишеньок, Груш і Цибуль. І хоча там виявилися всі синьори – від Помідора до Гороха, це не заважало нам зрозуміти, що Цибуліно ми їм не віддамо. Він – наш!

Згодом по всьому світу помандрували книжки Джанні Родарі: “Торт у небі”, “Подорож Голубої Стріли”, “Казки по телефону” та інші.

Він хотів, щоб усі ми не лише любили читати чи слухати казки, а й самі навчилися їх складати. Заради цього Джанні Родарі навіть випустив спеціальну кижку, що називалася “Граматика фантазії”. Отже, коли ви й самі захочете стати казкарями, неодмінно знайдить цю книжку і прочитайте. Виявляється, фантазії теж можна і треба вчитися, щоб хоч трохи наблизитися до такого чемпіона людської фантазії, яким був цей італійський письменник.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

library.kherson.ua