«Трохи нижче неба»: в Києві презентували фільм про українських «кіборгів»

1091

29 січня відбулася прем’єра документального фільму “Трохи нижче неба” про українських воїнів, які боролися за Донецький аеропорт.

Як інформує bykvu.com, про це повідомив журналіст і письменник Руслан Горовий, який виступив режисером стрічки.

“Я дуже дякую кожному, хто витратив півтори години життя на похід в столичний будинок кіно і подивився “Трохи нижче неба”. Я зміг хоч трошки віддати борг тим, хто виявився сильнішим. І за мене, і за життєві обставини, і зрештою, за бетон летовища. Бережіть Україну. Не дайте русскому міру прийти в вашу оселю. Бо наразі, пролітаючи над Донбасом журавлі завжди плачуть”, – зазначив він.

Продюсером та автором фільму є доброволець і військовий журналіст Михайло Ухман, який разом зі своїм бойовим побратимом Сергієм Коновалом понад рік їздив по Україні й записував інтерв’ю з тими, хто боровся проти російських окупантів.

В основу стрічки ввійшли історії чотирьох бійців 80-ї бригади Збройних Сил України, які загинули в січні 2015 року: Ігора Римара, Володимира Труха, В’ячеслава Мельника та Івана Вітишина.

Прем’єру стрічки відвідали п’ятий президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною, а також ексміністр інфраструктури Володимир Омелян.

Порошенко зазначив, що такі фільми вкрай важливі – адже проти України ведеться війна не лише від часу захоплення Криму, Донецька і Луганська.

“Був радий бачити на екрані наших Кіборгів, воїнів 93-ої бригади, Євгена Межевікіна, якому я вручав Зірку Героя. Воїнів 79-ки, 80, 93, 74 і інших бригад, які назавжди закарбувалися у моєму серці. І дуже важливо, щоб подібні подвиги закарбувалися у серці кожного українця”, – додав він.

Своєю чергою, Омелян назвав стрічку важкою, але сильною.

“Донецький аеропорт. Війна очима воїнів і їх родин. За Україну треба не вмирати, а вбивати і перемагати. По іншому – не вдасться. Інший варіант може запропонувати лише зрадник”, – наголосив він.

  • 16 січня в Україні вшановували пам’ять захисників Донецького аеропорту (ДАП), яких за стійкість і хоробрість проросійські бойовики прозвали “киборгами”. Українські воїни захищали аеропорт з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року — 242 дня.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!