Симон Петлюра зображений на польському муралі, присвяченому 100-літтю Варшавської битви

410

28 липня у місті Леґіоново біля Варшави міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак представив мурал, який вшановує пам’ять героїв Варшавської битви 1920 року. Серед зображених постатей – отаман Симон Петлюра. Про це повідомляє nasze-slowo.pl.

Мурал намалювали на огорожі Національного центру безпеки кіберпростору. Автор роботи – професор Рафал Росковінський, доктор образотворчого мистецтва та художник-мураліст.

«На цих зображеннях ми бачимо видатних діячів, що жили 100 років тому, – тобто командирів польської армії на чолі з маршалом Юзефом Пілсудським, а також генералів: Юзефа Галлера чи Тадеуша Розвадовського. Можна також помітити менш відомих персонажів, які, безсумнівно, також заслуговують на пам’ять. Це, наприклад, лейтенант Ян Ковалевський – видатний солдат і видатний поляк, людина, яка розшифрувала російські шифри», – розповів під час церемонії Маріуш Блащак.

Шкода, що міністр національної оборони не загадав, що воювали у союзі з польськими військовими та проливали кров у боротьбі з більшовиками також українці на чолі з Симоном Петлюрою. Саме український отаман та союзні українські війська є одним з героїв муралу, який з’явився у Леґіоново.

Під час урочистостей Маріуш Блащак розповів, що кільканадцять таких муралів, присвячених 100-літтю Варшавської битви, має з’явитися і в інших регіонах Польщі. У рамках відзначень цієї річниці заплановані й інші ініціативи.

Фото та відео з сайту www.gov.pl/web/obrona-narodowa

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!