Священик УГКЦ взяв участь в урочистому спецпогашенні поштової марки, присвяченої Степанові Бандері

У Львівській філії «Укрпошти» 30 вересня відбулось урочисте спецпогашення поштової марки, присвяченої політичному діячеві, голові Організації Українських Націоналістів, борцеві за незалежність України Степанові Бандері.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОВА.

«Ми гасимо марку із зображенням одного з видатних діячів України, пам’ять про якого систематично намагалися знищити, але безуспішно. Ми довго були під гнітом радянської влади, яка вдавала, що в Україні нема Героїв, нема лідерів, нема тих, хто може продемонструвати, хто такі українці і на що вони здатні у розбудові, розвитку та боротьбі за власну державу. Зараз ми поглиблюємо знання та пам’ять про наших героїв і ось уже 219 днів повномасштабної війни щодня доводимо, що в Україні і сьогодні є багато героїв, імена та подвиги, яких потрібно знати», – зазначив заступник голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Львівської ОВА Олександр Кулепін.

Розказуючи про давніх і сучасних Героїв України, які віддали своє життя задля незалежності та щасливого майбутнього нашої держави, серія марок має на меті краще познайомити людей з різних куточків світу з національними героями України.

Перша марка присвячена Степанові Бандері, наступна, як попередньо планують автори ідеї, – Тарасові Шевченку.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

«Допомагаючи ЗСУ та українцям, які потерпіли від російської агресії, наші закордонні партнери запитують: «А хто такі українці? Що це за народ?», і якраз цим проєктом ми хочемо розказати, що українці – це велика нація, яка має давню історію та глибоке коріння. Що це – нація воїнів і цією серією ми відкриваємо світу наших національних героїв: тих, що були раніше і тих, хто зараз бореться з ордою російської імперії. Ми розпочинаємо проєкт від Степана Бандери і до сучасних героїв, щоб весь світ знав про нашу націю, її сильний дух і велике історичне коріння», – розповів громадський діяч та автор ідеї Юрій Котик.

«Сьогодні триває повномасштабна війна і наші воїни, захисники, Герої мужньо боронять наш край, нас усіх. І дуже важливо пам’ятати про культурний та освітній фронт, який є не менш важливим. Ми знаємо, що російська недоімперія намагається переписати історію, проїхатись поганими відгуками про наших Героїв, і сьогодні добра нагода заявити про себе, про тих людей, які справді вплинули на історію України», – наголосив настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла та голова Центру Військового Капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ Тарас Михальчук.

Марка матиме обмежений тираж – приблизно тисячу примірників. Основне її призначення – подяка міжнародним партнерам, фондам та діаспорі за допомогу, яку вони надають Україні у боротьбі з російськими окупантами та популяризація українських Героїв.

Нагадаємо, що першою погашеною маркою в час війни стала марка про воєнний корабель.

risu.ua