Суспільне готує фільм про Квітку Цісик

Телеканал Суспільне Культура готує документальний фільм про американську співачку українського походження Квітку Цісик.

Як зазначають творці фільму, вони намагатимуться не лише розповісти глядачам про творчий шлях і досягнення Квітки Цісик, але й дослідити портрет її особистості. Знімальна група поспілкується з її родичами та колегами, а також іншими відомими митцями. У фільмі будуть використані фото і відеоматеріали, документи та листи з архівів родини співачки та ЗМІ.

«Проєкт покликаний відкрити дві паралельні площини: розповісти про особистість Квітки, маловідому в Україні, до слова. Познайомити глядача з неймовірною людиною через особистий, практично емоційний наратив. Друга площина стосується питання ідентичності: що саме мотивує нас залишатися українцями, Україною? Дбати про збереження власної ідентичності? І, зрештою, як може виглядати “зворотна культурна дипломатія” у той час, коли твоя країна окупована тоталітарною владою?», — зазначає керівник творчого об’єднання документального виробництва телеканалу Суспільне Культура Владислав Васильченко.

Ще однією драматургічною лінією фільму стане сьогоднішня війна росії проти України. Адже сьогодні українці так само змушені боротися за збереження власної ідентичності й культури. І так само як колись Квітка Цісик, за кордоном опинилися сотні митців, які намагаються інтегруватися в інших суспільствах і водночас знайомити іноземців з українською культурою.

«Цей проєкт — частина амбітної мети телеканалу Суспільне Культура. Ми прагнемо перевідкривати українських дієвців для широкої аудиторії, і наразі маємо успішні кейси з Григорієм Сковородою, династією Терещенків, гастролями капели Кошиця, які познайомили Захід зі “Щедриком” Леонтовича тощо. Квітка Цісик належить до частини нашої історії, що була насильно вимарана радянськими окупантами — зараз, коли потужність культурної дипломатії та мистецької дифузії є вже доведеним фактом, її постать набуває додаткового значення та актуальності», — прокоментував Лук’ян Галкін.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Квітка Цісик — успішна американська співачка українського походження, батьки якої емігрували до США, тікаючи від радянської влади. Квітка Цісик співпрацювала з найвідомішими американськими виконавцями, була офіційним голосом компанії Ford Motors, також її голос звучав у рекламних кампаніях Coca-Cola, McDonald’s, American Airlines та багатьох інших. Співачка власним коштом записала два україномовних альбоми: «Квітка» і «Два кольори», і обидва вони були номіновані на премію «Ґреммі» в категорії «Сучасний фольк». У Радянському Союзі її пісні були заборонені.

Суспільне Культура — загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних та мистецьких подій країни.
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

corp.suspilne.media