Стаття Путіна про «один народ» є сценарієм аншлюсу України – американський історик

Стаття російського президента Володимира Путіна «Про історичну єдність росіян і українців» насправді є сценарієм аншлюсу України.

Як повідомляє ukrinform.ua, про це заявив професор Єльського університету, фахівець із історії Східної Європи Тімоті Снайдер під час виступу на форумі Ялтинська європейська стратегія (YES) у Києві.

«Насправді цей опус ( стаття В.Путіна. – ред.) – це сценарій аншлюсу. Тобто його аргументація: «Ви (Україна. – ред.) думаєте, що ви держава? Ви насправді не держава. Давайте я вам розповім, які в нас є історичні зв’язки». Це насправді риторика 1938 року, це риторика Гітлера, з якою він анексував Австрію», – сказав Снайдер.

Він також звернув увагу на те, що Путін у своїй статті змінює історію Другої світової війни, щоб виправдати свою агресивну позицію по відношенню до України.

За словами історика, є «великий рівень напруження» в тому, як російський президент говорить про Другу світову війну: з одного боку, він каже про СРСР як про жертву Другої світової війни, а з другого, чим більше часу минає, тим більше Путін стає на бік агресора, тобто захищає пакт Молотова-Ріббентропа як раціональну дію в тих умовах.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

У цьому контексті Снайдер зауважив, що історичний опус Путіна є також вкрай антиєвропейським, тому європейці повинні замислитися, як на нього реагувати.

Як повідомлялося, 13 липня на сайті В.Путін опублікував на сайті Кремля статтю «Про історичну єдність росіян і українців» двома мовами (російською і українською), де вчергове «обґрунтував» свою тезу про те, що росіяни і українці – це один народ, отже українців як таких не існує.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.