Стартує конкурс на здобуття премії Шолом-Алейхема

Міністерство культури затвердило нове положення про премію імені Шолом-Алейхема. Про це повідомляє у середу, 4 жовтня, прес-служба міністерства. “Положення визначає порядок присудження премії імені Шолом-Алейхема за кращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів, сприяють поширенню позитивного іміджу України в світі”, – інформують в Мінкультури.
Премія імені Шолом-Алейхема присуджується щороку в березні до дня народження Шолом-Алейхема на конкурсних засадах письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам, які є громадянами України. Щороку присуджується лише одна премія у розмірі 20 тисяч гривень.
На здобуття премії висуваються нові оригінальні твори авторів або колективу авторів, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше ніж за місяць до їх висунення на здобуття. На здобуття премії не висуваються твори, які вже були відзначені іншими преміями або державними нагородами.
Лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка на здобуття премії не висуваються. Премія не присуджується повторно.
Пропозиції на здобуття премії подаються до Мінкультури творчими спілками та асоціаціями, літературно-мистецькими об’єднаннями, національно-просвітницькими товариствами, редакціями періодичних видань, видавництвами, громадськими організаціями та окремими авторами.
На здобуття премії до 1 листопада 2017 року до Міністерства культури України (вул. І. Франка, 19, м. Київ, 01601, відділ мовної політики управління з питань мовної політики та літератури) подаються: клопотання щодо присудження премії у довільній формі; коротка характеристика твору, довідка про автора (авторів) твору – біографічні відомості: прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік і місце народження, контактний номер телефону, адреса електронної пошти чи іншого засобу зв’язку; творча характеристика претендента; письмова згода претендента на висування його твору на здобуття премії; копія документа, що посвідчує особу претендента; копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); письмова згода претендента на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»; примірник твору або твір в електронному вигляді з підтвердженням його оприлюднення; ксерокопії відгуків у засобах масової інформації на представлений літературно-мистецький твір та рецензії (за наявності). До клопотання можуть бути додані інші документи, що  підтверджують професійні якості претендента.
Контактні дані: 044-279-37-40, serbina@mincult.gov.ua, Сербіна Єлизавета Андріївна.
Положення про премію імені Шолом-Алейхема можна переглянути тут.
Нове Положення про премію імені Шолом-Алейхема затверджено для приведення нормативно-правових актів у відповідність з постановою Кабінету міністрів України від 23 листопада 2016 року № 841 “Про премії за досягнення у сфері культури і мистецтва” та з метою впорядкування відзначення заслуг громадян у сфері культури і мистецтва.
Укрінформ
Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал