Стали відомі претенденти на здобуття премії «Українська книга року»

201

 
У Держкомтелерадіо відбулось засідання Комітету зі щорічної премії Президента України «Українська книга року», пише Буквоїд. Члени комітету розглянули 106 книжкових видань, які були подані на конкурс, та запропонували присудити премію:
у номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури» – книзі «Месопотамія» Сергія Жадана («Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2013);
у номінації «За вагомий внесок у розвиток українознавства» – книзі «Українські народні головні убори» Галини Стельмащук (ПП «Видавництво «Апріорі», 2013);
у номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління» – книзі «Запороги: роман-трилогія» ‑ ч. 1 «Петро Сагайдачний» Віталія Рогожі (видавництво «Самміт-книга», 2014).
Нагадаємо, що відповідно до Указу Президента України від 16 грудня 2009 року        № 1058 в Україні започаткована щорічна премія Президента України «Українська книжка року» з метою відзначення авторів, видавництв та видавничих організацій, які зробили значний внесок у популяризацію української книги та розвиток вітчизняної видавничої справи.
На здобуття премії висуваються книжкові видання українською мовою, видані в Україні протягом останніх трьох років, але не пізніш як за півроку до їх висунення на здобуття премії. Лауреатам премії виплачується грошова частина премії, розмір якої становить 100 тисяч гривень. При цьому 50 відсотків грошової частини премії виплачується авторові твору (співавторам у рівних частках, якщо інше не передбачено в угоді між ними), 50 відсотків – видавництву або видавничій організації.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!