Стали відомі фіналісти премії імені Джозефа Конрада

349

Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського оголосила цьогорічний короткий список номінантів. Про це повідомляє chytomo.com з посиланням на Польський інститут у Києві.

 Фіналістами Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського 2021 року стали: Вікторія Амеліна, Катерина Бабкіна, Павло Коробчук.

Їх обрало зі списку претендентів (запропонованих інституціями та приватними особами) польсько-українське журі:

  • Анджей Бєньковський– віцедиректор Національного центру культури (Варшава);
  • Олена Гусейнова– письменниця, журналістка, радіоведуча;
  • Олександра Коваль– директорка Українського інституту книги;
  • Катажина Котинська– україністка, літературознавиця, перекладачка;
  • Роберт Чижевський– директор Польського Інституту у Києві (голова журі);
  • Володимир Цибулько– письменник, перекладач.

Церемонія вручення Премії відбудеться 15 грудня о 15:00 (онлайн-трансляція пройде на фейсбук-сторінці Польського Інституту у Києві). Лауреат отримає 3000 євро (від Польського Інституту у Києві) і піврічну стипендію Gaude Polonia (від Партнера Премії – Національного центру культури).

Премію імені Джозефа Конрада-Коженьовського заснував Польський Інститут у Києві 2007 року, її вручають раз на два роки, − цьогоріч увосьме. Нагороду присуджують українському письменникові/письменниці віком до 40 років (на момент вручення Премії) за послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, універсалізм послання. Журі, зокрема, звертало увагу на прозову україномовну творчість претендентів, що порушує актуальні теми, змушує до рефлексії, розширює знання про інші культури.

Лауреати Премії: Артем Чех (2019), Катерина Калитко (2017), Софія Андрухович (2015), Таня Малярчук (2013), Наталка Сняданко (2011), Сергій Жадан (2009), Тарас Прохасько (2007).

Нагадаємо, у 2019 році фіналістами нагороди були Артем Чех, Катерина Бабкіна та Ірина Цілик.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.