Стало складніше “вішати локшину”: історик пояснив, навіщо РФ приховує архіви про Другу світову

Світ знає далеко не про всі злочини радянської влади, і саме тому Росія приховує документи про Другу світову війну і забороняє дискусії на цю тему.

Політичний аналітик, історик Олександр Палій заявив, що Росії є, що приховувати про Другу світову війну. У Кремлі бояться правди про цю війну і роль Радянського Союзу в подіях початку війни, в її розпалюванні, а також про співпрацю з нацистами, тому архіви закрили ще на кілька десятиліть.

“Якби правда була на боці Росії, вона б так не хвилювалася, навмисно обмежуючи можливості ведення історичної дискусії цим рішенням Держдуми і спробами заховати архіви”, – сказав Палій в коментарі glavred.info.

“Чому саме зараз Росія вирішила унеможливити історичну дискусію з цього приводу? Тому що в часи, коли активно розвивається Інтернет, російське інформаційне поле стало вразливішим, і російській владі стає все важче приховувати правду і “вішати локшину” на вуха російським громадянам. Саме тому вона намагається всіляко протидіяти цьому”, – додав історик.

Зазначимо, в березні глава Міноборони Росії Сергій Шойгу скасував указ про розсекречення архівів Червоної Армії та Військово-Морського Флоту за період Другої світової війни 1941-1945 років.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Архіви розсекретив у травні 2007 року тодішній міністр оборони РФ Анатолій Сердюков.

У березні 2021 року російська Держдума ухвалила закон про позбавлення волі та мільйонні штрафи за публічну образу ветеранів.

Як повідомляв Главред, в грудні 2020 року в Росії розсекретили архівні документи, що стосуються участі військ НКВД в боях під Москвою в грудні 1941 року.

 

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.