Головна Новини «Сталіну важливо було придушити спротив серед українців»: Ен Еплбаум про книгу «Червоного...

«Сталіну важливо було придушити спротив серед українців»: Ен Еплбаум про книгу «Червоного терору»

 

Американо-британська письменниця стверджує: Сталін навмисне спричинив Голодомор, щоб викорінити саму ідею суверенної України
Напередодні відзначення 85-ї річниці Голодомору в Україні, відома журналістка та історик Ен Еплбаум (Anne Аpplebaum) презентувала свою нову книгу “Червоний голод. Війна Сталіна з Україною”. Захід пройшов у Києві, передає “5 канал“.
Як відомо, дослідження лауреатки Пулітцерівської премії та колумністки “Washington Post” раніше спричинило широкий резонанс в англомовному науковому середовищі, адже Ен Еплбаум стверджує: Сталін навмисне спричинив Голодомор, щоб викорінити саму ідею суверенної України. І задля цього винищив ціле покоління української інтелігенції, а також селян. Йдеться про більш як чотири мільйони жертв штучного голоду.
Таких висновків історик дійшла, отримавши доступ до українських архівів та опрацювавши чимало спогадів очевидців. На думку Еплбаум, військові дії, які відбуваються на сході України, спричинені наслідками Голодомору та подальшої русифікації.
“Сталін сприймав Україну інакше, ніж інші республіки СРСР. Україна в його розумінні була єдиною частиною із Росією, а значить – особливою проблемою для радянського керівництва. Він розумів, якщо українці не сприймуть ідеї комунізму, це напряму вплине на Москву. Тому Сталіну так важливо було просунути більшовицьку революцію до Харкова та Києва і Голодомором максимально придушити спротив серед українців”, – зазначила історик, лауреат Пулітцерівської премії Ен Еплбаум.
Зауважимо, що наразі книга доступна лише англійською мовою.
Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал