США звинуватили Пекін у маніпуляціях глобальними ЗМІ та намірі встановити інформаційне панування

Сполучені Штати 28 вересня опублікували звіт, в якому заявили про те, що Китай прагне встановити у світі інформаційне панування. Про це повідомила агенція Reuters.

У звіті Державного департаменту США йдеться про те, що Пекін щороку витрачає мільярди доларів на спроби маніпулювати інформацією. Так, за даними Сполучених Штатів, китайці купують частки в іноземних медіа через «публічні та непублічні засоби», спонсорують впливових онлайн-агентів і укладають угоди про поширення немаркованого вмісту, який висвітлює події під вигідним для уряду КНР кутом.

У Вашингтоні попереджають, що це може призвести до «різкого скорочення» свободи слова у світі.

Натомість речник посольства Китаю Лю Пенгуй в електронному листі до «Голосу Америки» назвав звіт Держдепу «лише ще одним інструментом, щоб стримати Китай і підтримати американську гегемонію».

«Швидкого перегляду його резюме достатньо, щоб зрозуміти, про що йдеться: посилення ідеологічної конфронтації, поширення дезінформації та дискредитація внутрішньої та зовнішньої політики Китаю», — прокоментував Лю Пенгуй.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Речник закликав США замислитися про себе та «припинити обвинувачувати Китай у так званих “маніпуляціях інформацією”».

Нагадаємо, у липні президент КНР Сі Цзіньпін заявив, що Китай має побудувати «надійний бар’єр безпеки» навколо свого інтернету під контролем правлячої комуністичної партії. На його думку, це буде «працювати на благо людей».

Ще у 2015 році в Китаї ухвалили закон про національну безпеку, згідно з яким влада розширила регулювання у сфері кіберпростору. Через рік там ухвалили закон про перевірку безпеки та зберігання даних на серверах у Китаї.

У 2021 році посилили регулювання критичної інформаційної інфраструктури, зокрема, керівництвом КНР було запущено кампанію «очищення» свого кіберпростору, щоби полегшити для влади контроль над державою. Тоді адміністрація кіберпростору Китаю видалила 107 тисяч облікових записів, які видавали себе за новинні медіа та медійників, а також 835 тисяч фейкових новин.

Ми також писали про розслідування газети The New York Times про те, що влада Китаю цензурувала інформацію щодо початку пандемії коронавірусу. Зокрема, з міжнародних наукових журналів відкликали дослідження про ранні етапи пандемії, а також вилучали зразки генетичних послідовностей із баз даних.

detector.media