Соціолог Головаха: Немає зараз більш антирадянської країни, ніж Україна. Навіть у Європі більше ностальгують за СРСР, ніж у нас

Україна стала країною, яка найбільш негативно ставиться до всього, що пов’язане із СРСР. Про це в опублікованому 9 березня інтерв’ю “Українській правді” заявив доктор філософських наук, директор Інституту соціології Національної академії наук України Євген Головаха.
“Радянське в нас вичавлювалося поетапно. Перший етап – 2004–2005 роки, коли орієнтованих на Захід було трохи більше, ніж на Схід. Але пройшло п’ять років – і все, знову 60% тяжіють до Сходу, до Росії. Другий сплеск був у 2014 році. 55–60% твердо стояли за європейський шлях і тільки 20–25% орієнтувалися на пострадянський простір”, – сказав Головаха.

Він наголосив, що “радянськість” дуже важко вичавити.

“Мої литовські колеги казали, що в них через 10 років [після проголошення] незалежності Литви ще більше ніж 50% ностальгували за Радянським союзом. Понад 50%! А у нас зараз – це 1%. У Європі більше зараз, повірте мені. У Польщі більше. Немає зараз більш антирадянської країни, ніж ми. Я не виключаю, що виїхало  багато проросійськи налаштованих. Але головне, що зараз у нас та частина суспільства, яка у цьому сенсі консолідована”, – зазначив соціолог.
gordonua.com

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал