Сотні провідних діячів культури підписали заяву на підтримку України

2149

“Не можна миритися з відкритою загрозою вторгнення на чужу, суверенну територію”, – заявляють лауреати Нобелівської премії з літератури та інші митці щодо дій РФ навколо України. Про це повідомляє dw.com.

Сотні митців, культурних та громадських діячів підписали заяву проти дій Росії у конфлікті навколо України. Не можна миритися з тим, що через понад 80 років після підписання пакту Гітлера-Сталіна в Європі знову з’явились відкриті загрози вторгнення на чужу, суверенну територію, ідеться у заяві, поширеній 4 лютого.

350 підписантів заяви наголошують, що прагнення президента РФ Володимира Путіна до гегемонії є атакою на демократичні свободи, набуті у багатьох країнах Східної Європи після 1989 року. Путін конструює ніби загрозу для Росії з боку НАТО, але все навпаки: “Оточення України російськими військами – посягання на мир в усій Європі”, наголошується у заяві.

Підписанти заяви апелюють до політиків задля “рішучості у протидії агресії Путіна”. Діалог з Росією підтримується, але треба вимагати негайного і безумовного відведення російських військ від кордонів України.

Серед підписантів заяви – лауреати Нобелівської премії з літератури Герта Мюллер (Herta Müller) та Воле Шоїнка, композитор Вольф Бірман (Wolf Biermann), митець та активіст Ай Вейвей, лірик та есеїст Дурс Грюнбайн (Durs Grünbei), а також ексглава Бундестагу Вольфґанґ Шойбле (Wolfgang Schäuble).

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!