Сьогодні в Україні – День слов’янської писемності та культури

Сьогодні, 24 травня, в Україні відзначають День слов’янської писемності і культури та вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, творців слов’янської абетки.

Як передає ukrinform.ua, про це ідеться в повідомленні Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя у Фейсбуці.

«Як зазначають сучасні дослідники, українська мова в колі слов’янських мов посідає особливе місце, адже наявність у ній значної кількості фонетичних і морфологічних відмінностей свідчить про самостійний шлях її розвитку як окремої мови впродовж надзвичайно тривалого часу», – зазначив Кремінь.

За його словами, українською сьогодні розмовляють понад 44 мільйони осіб. «За кількістю носіїв вона посідає 15-20-е місце у світі. Українська мова – надзвичайно багата, її словниковий запас нараховує близько 500 тисяч лексем, та є однією із наймелодійніших мов світу», – додав Кремінь.

«Пам’ятаймо нашу історію, примножуймо культурну спадщину свого народу, плекаймо і розвиваймо рідну – українську – мову! Зі святом!», – заявив мовний омбудсмен.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Як повідомляв Укрінформ, 24 травня в Україні відзначають День слов’янської писемності і культури.

Свято встановлене згідно з Указом Президента від 17 вересня 2004 року, в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – просвітники, що відіграли визначну роль у розвитку й становленні слов’янського письменства і культури, покровителів Європи.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.