Скандал навколо УКФ: Міністерство культури звинуватило Фонд у неправдивій інформації

Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) України оприлюднило власну позицію щодо скандалу навколо Українського культурного фонду, якого Спілка концертних індустрій України звинуватила у начебто непрозорості фінансування проєктів. Як повідомляє detector.media, заяву МКІП оприлюднено на офіційному сайті.

У міністерстві зазначили, що «поділяють занепокоєння спільноти можливими порушеннями при розподілі коштів», та звинуватили УКФ у недостовірній інформації.

«В офіційній позиції Українського культурного фонду, розміщеній на його сайті, подано неправдиві факти щодо ролі МКІП у розподілі коштів грантів інституційної підтримки від УКФ. Міністерство не втручається в оперативну діяльність УКФ щодо розподілу коштів грантів інституційної підтримки. Зокрема, за наданими Українським культурним фондом фактами щодо погодження із МКІП виділення грантів за неосновним КВЕДом повідомляємо, що такого погодження із МКІП не було», – заявили в міністерстві.

У відомстві додали, що в листі УКФ до МКІП №1319-02/02-13 від 05.11.2020 року Фонд прямо зазначав, що саме Дирекція УКФ приймала рішення щодо визначення основного виду діяльності саме за основним КВЕД, що зазначений у витягу із ЄДРПОУ. Також цим листом УКФ начебто повідомив МКІП, що саме ця вимога була основною для проходження технічного відбору заявниками, щоб забезпечити виконання вимог Закону щодо підтвердження відповідності економічної діяльності заявників, як тих, що належать до культурних та креативних індустрій.

«Також звертаємо увагу, що МКІП не погоджувало кожен окремий договір та до компетенцій МКІП не відноситься перевірка заявників на відповідність технічним вимогам УКФ, зокрема щодо дотримання вимоги щодо основного коду КВЕД заявників. Крім того, інформуємо, що до МКІП подаватися вже підписані УКФ договори про фінансування», – зазначили в міністерстві.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

На думку МКІП, «арбітром в цьому випадку повинна стати третя сторона, а саме правоохоронні та контролюючі органи».

Нагадаємо, 10 березня Спілка концертних індустрій України звинуватила УКФ у непрозорому використанні коштів. Причому саме в той час, коли триває прийом документів на конкурс виконавчого директора УКФ. На цю посаду планує переобратися діюча директорка Юлія Федів.

Офіційна позиція УКФ щодо звинувачень з боку Спілки – тут.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.