Скандал із блогерами: згадайте, хто першим пожартував про “Сеньйора Голодомора”

908

Про це пише Лариса Волошина для news.obozrevatel.com.

Давайте поглянемо на фактаж скандалу з блогерами.

  1. 27 листопада у День пам’яті жертв Голодоморів українські блогери-мільйонними влаштовують у Львові вечірку. Привод цілком побутовий – день народження одного з них, а саме Instagram-блогера з Чернівців Олександра Заліска.
  2. Ведучий постить у соцмережах фото зі свята з приписом: “Блогерська голодна туса”, що викликає справедливе обурення громадськості, адже непрозоро натякає на Голодомор.
  3. Після того, як відомі українські бренди заявляють про припинення контрактів із блогерами, які брали участь у вечірці, останні виходять на свої мільйонні аудиторії та починають вибачатися. Але, і тут увага, не за принизливий для національної гідності жарт ведучого, а за те, що не подивилися у календар, коли приймали запрошення на святкування дня народження друга.
  4. Сам “винуватець торжества” публікує емоційне воззваніє на тему: “Так шо тепер не жить?”, яке повністю витискає з інформаційного простору причину скандалу і переводить суспільну дискусію у площину – чи можна святкувати: уродини, хрестини, або проводити інші персональні свята у дні національної жалоби?
  5. Суспільство розділяється на тих, хто проти і тих, хто за. Ба більше! Відбувається певна ідеологічно-ціннісна трансформація мільйонної аудиторії і самих блогерів. Якщо раніше вони просто не мали позиції, про що свідчить їх нерозуміння неприпустимості жартувати на тему голоду в такий день, то тепер у них позиція є: “Задовбали зі своїми голодоморами!”.

Висновок. Маємо вдалу інформаційну операцію. Легким помахом маніпулятивної руки моральний постулат: “Не можна сміятися над національною трагедією” у свідомості невибагливої публіки перетворюється на лякалку: “Їх національна пам’ять заважає вам жити повним життям, святкувати, радіти, бути щасливими”. Тепер це питання стає для них особистим і можна не сумніватися, що думку невдовзі у всіх цих мільйонів з’явиться думка про те, що ворожою для них є саме українська, а не імперська ідея.

Наостанок хочу нагадати про те, хто першим вирішив пожартувати про “Сеньйора Голодомора”. І де він тепер? А де поціновувачі його жартів?

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!