Шкляр: Крим не стане українським

225

 
Український письменник, лауреат Шевченківської премії Василь Шкляр вважає, що Крим може колись відійти від Росії, але “українським він не стане”.
Про це він заявив у розмові з Главкомом.
“Там, де нація не має власного культурного та інформаційного простору, утворюється сприятливе поле для загарбника. Але головний тут фактор – це, звичайно, мова, український дух. У нас цей чинник якось замовчується через пропаганду «російськомовного патріотизму», і ніхто не наголошує на тому, що окупант не пішов на північну Луганщину. А не пішов він туди тому, що там україномовні села. І звідси висновок: наймогутніша зброя українців – це їхня мова. Мова – це щит, це той найвищий кордонний мур, якого в сучасному світі не зможе здолати жоден агресор”, – наголосив письменник.
“Мені легше переживати втрату Криму, бо для мене він ніколи не був українським. Я вимірюю свою Вітчизну територією духу, власним простором. Можливо, Крим колись відійде від Росії, але українським він не стане. Хотілося б, щоб він став Кримськотатарською Республікою, адже у цього народу іншої землі немає”, – підкреслив Шкляр.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!