Шевченківські лауреати все-таки названі, але президентського указу нема

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка з запізненням на два дні 11 березня все-таки оприлюднив своє рішення щодо цьогорічних лауреатів Шевченківської премії. Очевидно, відомство пана Макарова зробило це зважаючи на численні обурливі коментарі в соцмережах. 

Нижче публікуємо текст заяви, вміщеної на офіційному сайті Шевченківського комітету knpu.gov.ua (судячи з цієї заяви, відповідний президентський указ досі відсутній).

 

ЗАЯВА

Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

 

Комітет,  керуючись відповідним порядком, 15 лютого 2023 року провів засідання та голосування, що визначило переможців у номінаціях “Література”, “Публіцистика, журналістика”, “Літературознавство і мистецтвознавство”, “Музичне мистецтво”, “Кіномистецтво”. За результатами конкурсу Комітет вчасно підготував і вніс Президентові України подання про присудження Національної премії та проєкт відповідного Указу Президента України.

Рішення Комітету за результатами третього туру оприлюднюємо на офіційному веб-сайті Комітету, відповідно до пункту 8 Положення.

КАЛИТКО Катерина Олександрівна, поетеса – за книгу поезій «Орден мовчальниць»

КОМПАНІЧЕНКО Тарас Вікторович, БЕРЕЖНЮК Максим Павлович, ДАНИЛЕЙКО Северин Володимирович, КРИСЬКО Ярослав Андрійович, ОХРІМЧУК Сергій Михайлович, виконавці гурту «Хорея Козацька» – за авдіоальбом «Пісні Української революції»

НАЗАРЕНКО Михайло Йосипович, літературознавець – за книгу «Крім «Кобзаря». Антологія української літератури. 1792-1883» у двох частинах

ПОРТНІКОВ Віталій Едуардович, журналіст – за публіцистичні статті та виступи останніх років

ЦІЛИК Ірина Андріївна, режисерка – за документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин».