Шекспірівські «Антоній і Клеопатра» — на Радіо Культура

До Шекспірівських днів Радіо Культура підготувала прем’єрну постановку трагедії Шекспіра «Антоній і Клеопатра». Прем’єра відбудеться 24 і 25 квітня о 18:00 на хвилях Радіо Культура.

Адаптацію трагедії у жанр радіодрами здійснила продюсерка Радіо Культура Наталя Коломієць. Роль Антонія виконує народний артист України, лауреат Шевченківської премії Олексій Богданович. Роль Клеопатри звучить у виконанні Наталі Коломієць. Цезаря виконує народний артист України Олег Стальчук. Крім того, у радіопостановці беруть участь Дмитро Завадський, Петро Панчук, Анастасія Рула, Василь Чорношкур. Український переклад Бориса Тена.

«Працювати з Шекспірівськими п’єсами завжди відповідально і радісно. Імена Антонія, Клеопатри, Цезаря настільки легендарні, що кожну  рису характеру треба було підкреслювати дуже тонко і обережно, аби донести до слухача неспотворений образ. Наприклад, Клеопатра — цариця, володарка держави. Вона — жінка, яка розчулює силою свого кохання до Антонія. У нашій радіодрамі багато шумових сцен, наприклад, бій на морі — суцільне шумове дійство, втілене нашою звукорежисеркою Оленою Єфимчук», — зазначила Наталя Коломієць.

Окрім трагедії «Антоній і Клеопатра», у фонді Українського Радіо зберігається чимало творів Шекспіра різних років: радіовистави «Дванадцята ніч», «Багато галасу даремно», «Приборкання норовливої», «Гамлет».

«Грати Шекспіра — завжди виклик, і хоча я добре знайомий з його драматургією і часто грав на сцені, щоразу це новий досвід. Особливо коли постановка здійснюється на радіо, оскільки в радіодрамі є лише один інструмент передачі емоцій та смислів — це голос. Я вперше виконую роль Антонія і радо запрошую слухачів до прослуховування цієї трагедії на хвилях Радіо Культура», — розповідає Олексій Богданович.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Нагадаємо, Шекспірівські дні відзначаються у всьому світі з 23 по 26 квітня.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. На час воєнного стану мовить по буднях з 12:00 до 19:00.  В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. В інший час Радіо Культура мовить синхронно з Українським Радіо, транслюючи цілодобовий марафон, в якому надає слухачам і слухачкам оперативну та перевірену інформацію. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.

corp.suspilne.media