Що таке інверторний кондиціонер?

Inverto у перекладі з латинської означає «перетворювати, звертати, перевертати». Відповідно, основним завданням інверторів є перетворення ланцюжків електричного струму зі змінного на постійний і з постійного на змінний залежно від зовнішньої температури, що дозволяє регулювати роботу кондиціонера, активізуючи його основну функцію охолоджувати (нагрівати) повітря. Інверторний кондиціонер виступає частотним перетворювачем. У кондиціонерах він являє собою плату, встановлену у зовнішній бік спліт-систем, яка регулює та контролює керування напругою. Перші інвертори в кондиціонери були вбудовані фірмою Toshiba в 1981 році, завдяки чому продукція цього бренду стала синонімом як якості, так і економії. Адже інверторні кондиціонери дозволили економити близько 30% електроенергії за дуже продуктивної потужності. І незважаючи на свою солідну ціну інверторні кондиціонери у всьому світі завоювали заслужену популярність.

Відмінності інверторних та неінверторних спліт-систем

Щоб зрозуміти, у чому основні переваги інверторних кондиціонерів, слід розглянути процес охолодження приміщення за допомогою інверторних і неінверторних кондиціонерів.

Кондиціонер неінверторного типу постійно вимикається і вмикається, якщо задана температура досягнута або її отримання вимагає знову охолодження відповідно. При цьому температурне тло коливань близько 3 градусів для такого кондиціонера вважається нормою. Кондиціонер інверторного типу постійно підтримує задану температуру шляхом зниження або підвищення потужності за необхідності регулювання температурних показників. Завдяки тому, що температуру не потрібно постійно різко знижувати, кондиціонер дозволяє економити електроенергію при тому, що температура може коливатися в межах 1 градуса.

Ще однією відмінністю інверторних та неінверторних кондиціонерів є діапазон вихідної потужності, який відповідає за підтримання температур, а також за роботу самих компресорів. Відповідно інверторна техніка є більш потужною та надійною, продуктивною та функціональною.

6 переваг інверторного кондиціонера та 1 недолік

Вибираючи інверторний кондиціонер, ви отримуєте цілу низку переваг:

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

  1. Постійна підтримка температурного фону у приміщенні.
  2. Постійний контроль температурного режиму без вимкнення кондиціонера.
  3. Економія електроенергії до 30% з допомогою автономного вибору оптимального режиму.
  4. Швидке охолодження повітря.
  5. Знижений рівень шуму.
  6. Термін служби інверторного кондиціонера збільшений завдяки ощадному навантаженню на компресори.

Єдиним недоліком інверторних кондиціонерів є їхня ціна, що, втім, не зупиняє покупців, які прагнуть облаштувати простір навколо себе максимально комфортно. Тут слід зазначити, що інверторні кондиціонери завдяки їх основним властивостям можна встановлювати в дитячих кімнатах, спальнях, кухні, у вітальні, а також офісних приміщеннях. Вони швидко створять сприятливі умови життєдіяльності, не нагадуючи про себе зайвий раз шумом або неприємними запахами.