«Щедрик проти “русского міра”» показали у Празі

Днями під час проведення форуму East Doc Platform у столиці Чехії Празі показали документальний фільм «Щедрик проти “русского міра”», створений на замовлення Суспільне Культура командою «Prosto production».

Показ відбувся у Французькому інституті у Празі за ініціативи виконавчого продюсера телеканалу Суспільне Культура Лук’яна Галкіна та за сприяння французької агенції з розвитку ЗМІ та журналістської освіти CFI Media Development.

«Сенси фільму “Щедрик проти “русского мира” не втрачають актуальності, адже, до прикладу, досі бачимо лобіювання діалогу з так званими “хорошими росіянами” у західному світі. Показ у Празі зокрема важливий тим, що фільм має цілий чеський епізод, який красномовно свідчить про шлях, пройдений нашими країнами за сто років. На цьому шляху недовіра та нерозуміння еволюціонували у дружбу й партнерство. Важливо також, що чеський композитор і диригент Ярослав Кржичка став одним з тих, хто заклав підвалини успіху капели Кошиця в Європі. Кржичка не тільки визнав виключність музичного таланту українців, а й наголосив, що змішувати Україну з міфом “братнього” російського народу є тяжкою образою — про це, власне, йдеться у фільмі. Тож бачити сьогодні Прагу з українським прапором мало не на кожній історичній будівлі — означає вкотре переконатися в успіху дипломатичної місії Кошиця та Петлюри, що подарували Заходу феноменальну мелодію Леонтовича», — розповів виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура Лук’ян Галкін.

Переглянути стрічку «Щедрик проти “русского міра”» прийшли представники українських дипломатичних установ, громадських організацій, культурно-освітніх центрів у Празі. Зокрема, завітали тимчасовий повірений у справах України в Чеській Республіці Віталій Усатий та наукова співробітниця Національної бібліотеки Чеської Республіки, яка взяла участь у створенні фільму, Рита Кіндлерова.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Творці фільму «Щедрик проти “русского міра”» презентують захопливу, сповнену пригод історію світового турне хорової капели диригента Олександра Кошиці 1919–1924 років. За збігом сучасної історії сюжет фільму порушує низку актуальних проблем сьогодення — протидії російській культурній експансії та пропаганді, питання культурної дипломатії України, місця українського культурного продукту у світі та його боротьби за себе.

Нагадаємо, з 24 по 30 березня делегація від Суспільного брала участь у найбільшому форумі копродукції, фінансування та дистрибуції для документального кіно з Центральної та Східної Європи — East Doc Platform. На форумі було презентовано діяльність Національної суспільної телерадіокомпанії України та добірку найкращих документальних проєктів за 2022 рік. Візит української делегації відбувся за сприяння французької агенції з розвитку ЗМІ та журналістської освіти CFI, у межах проєкту Media Fit, у партнерстві з Інститутом документального кіно (Чехія).

corp.suspilne.media