Ще один удар у спину. На картах КНР буде додано китайські назви російських міст, що належали Китаю

Міністерство природних ресурсів КНР вимагає, щоб на китайських географічних картах назви деяких міст Росії, які раніше належали Китаю, були доповнені оригінальними китайськими назвами.

14 лютого Мінприроди Китаю опублікувало на своєму офіційному сайті “Вимоги до подання змісту загальнодоступних карт”. Так, у пункті №14 “Вимог” ідеться про те, що для восьми назв географічних об’єктів Росії, окрім їхніх іноземних назв, у дужках мають бути вказані їхні китайські назви. Ось ці об’єкти з китайськими назвами в дужках: Владивосток (Хайшеньвай), Уссурійськ (Шуанченцзи), Хабаровськ (Болі), Благовєщенськ (Хайланьбао), острів Сахалін (Куедао), Нерчинськ (Нібучу), Миколаївськ-на-Амурі (Мяоцзе), Становий хребет (Вайсінань-лін).

Колись ці регіони належали Китаю, але за часів династії Цин вони були відторгнуті царською Росією за допомогою низки договорів, які в Китаї вважалися нерівноправними.

Після падіння династії Цин уряд Китайської Республіки відмовився визнати, що Росія законно володіє цими територіями, а потім комуністичний уряд за часів Мао Цзедуна і Ден Сяопіна розпочав переговори з РФ щодо територіальних питань.

Однак у грудні 1999 року колишній тоді генсек Цзян Цземінь підписав із тодішнім президентом Росії Борисом Єльциним “Угоду про китайсько-російський державний кордон на його Західній частині. У цій угоді були визнані всі територіальні договори, підписані Китаєм і Росією з часів пізньої династії Цин.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Таким чином Цзян визнав законне право Москви на володіння перерахованими вище географічними об’єктами, загальна площа яких становить понад один мільйон квадратних кілометрів.

Після підписання “Угоди” офіційний рупор компартії Китаю газета “Женьмінь жибао” коротко повідомила, що обидві країни успішно розв’язали прикордонне питання, не навівши зміст “Угоди”.

У травні 2005 року Державна Дума РФ схвалила “Угоду про китайсько-російський кордон”. Цю угоду було підписано між Китаєм і Росією під час офіційного візиту до КНР президента РФ Путіна наприкінці 2004 року.

Колишній тоді офіційний представник МЗС Росії Олександр Яковенко заявив: “З юридичної точки зору ми зміцнили наші кордони. Після ратифікації договору про кордон будь-які територіальні претензії або будь-які суперечки навколо кордонів будуть неможливі”.

У квітні 2022 року спікер МЗС КНР Чжао Ліцзянь під час пресконференції сказав: “Китай і Росія ясно дали зрозуміти, що вони повністю розв’язали історичні прикордонні питання, що залишилися, і в них більше немає жодних взаємних територіальних претензій”.

Тепер адміністрація Сі Цзіньпіна несподівано згадала старі китайські назви російських міст. Поки що важко сказати, який у цьому міститься посил, але безсумнівним є те, що Китай не забув історії російських міст.

Тепер адміністрація Сі Цзіньпіна несподівано згадала старі китайські назви російських міст. Поки важко сказати, який у цьому міститься посил, але безсумнівним є те, що Китай не забув історію, пов’язану з цими територіями.

epochtimes.com.ua