Сенат США одноголосно засудив Путіна як військового злочинця

173

Верхня палата Конгресу США – Сенат – на засіданні 15 березня одноголосно ухвалила резолюцію, яка засуджує президента РФ Володимира Путіна як військового злочинця. Про це йдеться на сайті автора резолюції сенатора від Республіканської партії Ліндсі Грема.
Цією резолюцією Сенат засудив “насильство, яке триває, зокрема військові злочини, злочини проти людяності та систематичні порушення прав людини, які здійснюють російські збройні сили та їхні прибічники, а також воєначальники на чолі з Путіним”.

Сенатори закликали держави-члени звернутися до Міжнародного кримінального суду чи будь-якого іншого відповідного міжнародного трибуналу з вимогою вжити всіх необхідних заходів для розслідування цих військових злочинів.

Як зазначає Reuters, голосування за цю резолюцію стало “рідкісним проявом єдності у глибоко розділеному Конгресі”.

Демократична та Республіканська партії США об’єдналися, щоб показати: Путін “не може уникнути відповідальності за звірства, вчинені проти українського народу”, заявив сенатор-демократ Чак Шумер.

“Наступним кроком для мене є робота з нашими британськими союзниками і, сподіваюся, з іншими, щоб створити групу розвідки, яка оприлюднить російські військові підрозділи, що беруть участь у військових злочинах, і почне називати імена їхніх командирів. Починається кампанія “ім’я та ганьба”, – підкреслив Грем.
gordonua.com

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!