Секретаріат Спілки письменників звернувся до Президента України з приводу підписання законів про підтримку і захист українського книжкового ринку

Секретаріат Національної спілки письменників України оприлюднив заяву до Президента України щодо підписання законів про підтримку і захист українського книжкового ринку.

Нижче – текст цієї заяви.

Як відомо, нещодавно Верховна Рада ухвалила Закони № 6287 і № 7459, які мають підтримати й захистити український книжковий ринок від російських книжок. Проте збігли вже всі терміни підписання Президентом (відповідно до частини третьої статті 94 Конституції України) цих важливих і потрібних для України законів, які повинні убезпечити Україну від деструктивного впливу росії у книжковій галузі.

Ці закони з’явилися завдяки злагодженій плідній співпраці багатьох гілок громадського суспільства – від громадських активістів і культури до представників законодавчої і виконавчої влади.

Секретаріат Національної спілки письменників України звертається до Володимира Зеленського з приводу цієї ситуації, що склалася.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Шановний пане Президенте!

Ми, українські письменники, не можемо стояти осторонь цього питання, бо наше завдання – бути на чатах українського слова, розвивати й захищати українську мову і культуру, зокрема це стосується й розвитку української книжки у складних сучасних реаліях. Ваш підпис поставить крапку на засиллі російськомовних книжок на українському книжковому ринку і таким чином звільнить не лише місце для книжок українських, а й стане потужним захистом українського друкованого слова.

Як відомо, рашисти, захоплюючи українські території, відразу починають знищувати українські бібліотеки й ліквідувати українські книжки. Бо книжка – це теж зброя, і вона, як ми бачимо, працює не згірш за зброю звичайну, бо цілить у душі людей, наповнюючи їх потворними, імперськими, брехливими й ницими російськими наративами про нібито вищість російської нації і її богообраність.

Ми всі нарешті маємо покласти край пануванню російської книжки на теренах України, щоб зберегти нашу державу не лише для нащадків, а й на мапі світу!

Тому ми цілковито переконані, що підписання цих законів – стратегічно важливий крок як для безпеки нашої країни, так і для подальшого її повноцінного розвитку.

Разом – до Перемоги!

Слава Україні!

 

Секретаріат Національної спілки письменників України