«РуZZкий след?». Український кінооператор Колбінєв взяв участь у кінофестивалі Міхалкова

В Одеському відділенні Національної спілки кінематографістів України засудили участь фільму виробництва України у Московському міжнародному кінофестивалі. Про це йдеться в заяві профільної організації.

Фільм «Лагідна» («Кроткая») кінорежисерки Наталії Князєвої, створений за участі кінооператора, співзасновника кіностудії Cinemastudio Сергія Колбінєва увійшов до програми ММКФ «Російський слід», що популяризує російську культуру.

Представники Студії кінематографістів вважають їхній вчинок неприйнятним під час війни. «Навіть провідні російські кінематографісти у більшості своїй проігнорували запрошення акредитуватися на цій ганебній тусовці», – наголошується у повідомлення Одеської філії НСКУ.

«[…] у спеціальній програмі «РуZZкий след» (?!!) бере участь фільм «Кроткая», створений у якомусь невідомому приватному закладі кількома мешканцями Одеси. А до того ж, одним з тих, чиє прізвище тричі згадується у титрах цієї стрічки (співавтор фільму, оператор та актор-виконавець) – виявився… Сергій Колбінєв, який входить до складу членів Національної спілки кінематографістів України», – наголошують українські кінематографісти.

Як ідеться в заяві, правління Одеського відділення НСКУ вважає категорично неприпустимим подальше членство Сергія Колбінєва у лавах Національної спілки кінематографістів України і висловлює впевненість в тому, що секретаріат правління НСКУ підтримає дану заяву. З повним текстом звернення можна ознайомитися за цим посиланням.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Як стало відомо 28 серпня, стрічку «Лагідна («Кроткая») на основі твору Достоєвського анонсують у російському кінопрокаті. Її знімали в Одесі за участі акторів театральної студії «Тур де фор», режисеркою якої є Наталія Князєва. Серед акторів також дружина заступника мера Одеси Вікторія Вугельман та їхній син Давид Вугельман.

Як нам вдалося довідатися з власних джерел, фільм у 2021-році подали на ряд кінофестивалів, в тому числі, на ММКФ, президентом якого є Нікіта Міхалков.

Нагадаємо, за підтримку війни в Україні Міхалкову у 2017 році СБУ заборонила в’їзд до України, а в березні 2022-го року український суд заочно арештував кінорежисера та оголосив його у міжнародний розшук. Міхалкова підозрюють за частиною 2 статті 110 (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України) Кримінального кодексу. Вона передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із конфіскацією майна або без нього.

Фото Наталії Князєвої та Сергія Колбінєва – з сайту студії  «Тур де фор»

detector.media