Російський бізнесмен, що є власником українських видавництв, продав свої книжкові активи

422

Як повідомляє chytomo.com, російський бізнесмен і власник українських видавництв Олександр Мамут, продав свої видавничі активи іншому російському бізнесмену.

За інформацією російського ЗМІ «Комерсант», бізнесмен Олександр Мамут продав типографію «Парето-Принт» та 51 % власності видавничої групи «Азбука-Аттикус». Покупцем став президент і основний акціонер одної з найбільших російських видавничих груп «Ексмо-АСТ» Олег Новіков. Олександр Мамут продав активи, щоб достроково повернути частину боргу банку «Траст». Повної вартості угоди не розголошують, за оцінкою ЗМІ тільки за видавництво Олег Новіков заплатив кілька мільярдів рублів.

«Парето-Принт» − один з найбільших поліграфічних комплексів у Росії, що спеціалізується на друкуванні книжок. Він має друге місце у Росії за кількістю тиражів. Торік оборот підприємства склав 1,7 мільярда рублів, а прибуток – 13,3 мільйона.

Видавнича група «Азбука-Аттикус» належить кіпрській Hachette-Atticus Publishing Ltd. До групи входить чотири видавництва: «КоЛибри», «Махаон», «Иностранка», «Азбука». За даними Російської книжної палати, «Азбука-Аттикус» − третя видавнича група в Росії за обсягами друку книжок: у першій половині цього року вона випустила 1700 видань накладом у 8,7 мільйона примірників.

«Для російського книжкового ринку, за оцінкою його учасників, це позначиться монополізацію в сегменті комерційної літератури», − прокоментував ситуацію голова Асоціації інтернет-видавців Росії Володимир Харитонов.

Зауважимо, що у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб Міністерства юстиції України доступна інформація, що Олександр Мамут − кінцевий бенефіціар таких видавництв: приватне підприємство «Рідна мова», приватне підприємство «Видавництво Махаон» і приватне підприємство «Видавництво Махаон-Україна».

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?