Російські друкарні оголосили про загрозу зупинення роботи через санкції

Друкарні в Росії стикаються з дефіцитом обладнання через санкції та відмову виробників з Європи, Північної Америки та Японії від поставок обладнання та запчастин.

Як розповіли виданню керівники друкарень, близько 90% техніки на російських друкованих підприємствах вироблено у «недружніх» країнах, через що виникає загроза зупинення виробництва.

Зазначається, що деякі компанії з ЄС розірвали контракти з росіянами з власної ініціативи, частина — після введення п’ятого пакету санкцій, який включав заборону імпорту до Росії обладнання для флексографії, офсетного, глибокого та високого друку та палітурних машин.

Крім того, санкції торкнулися і постачання обладнання, яке було у використанні.

Видання зазначає, що «паралельний імпорт» друкарського обладнання може виявитися скрутним, оскільки кожна друкарська машина має свій серійний номер і багато комплектуючих для них будуть унікальними. Таким чином, за номером виробник може встановити, що деталь призначена для клієнта в Росії, та заборонити постачання. Що стосується обладнання з Індії та Китаю, то воно “відстає” з точки зору технологій. До того ж у цих країнах виробляють не всі види друкарських машин.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

У перспективі залежність від імпорту друкарського обладнання може призвести до дефіциту друкарських потужностей до розміщення замовлень за межами Росії — в Китаї, Індії, Ірані. Це, у свою чергу, призведе до значного подорожчання книг.

borgexpert.com