Російська письменниця Улицька пояснила “кривавий балаган”, який влаштував Путін

Знаменита російська письменниця, перекладачка та сценаристка Людмила Улицька впевнена, що її співвітчизники, які схвалюють війну в Україні, сліпо називаючи військові злочини “мирною спецоперацією”, а також усі, хто безпосередньо причетний до бомбардувань та обстрілів українських міст, не вивчали історію, не пам’ятають розповіді минулих поколінь та не читають книг. Також культурна діячка назвала напад на Луганськ та Донецьк тригером повномасштабного вторгнення.

Свої думки 79-річна Людмила Євгенівна озвучила в інтерв’ю Катерині Гордєєвій у YouTube-програмі “Скажи Гордєєвій”. Письменниця сподівається, що президент РФ Володимир Путін та всі його пособники опиняться не лише на “Страшному суді” перед Богом, а й у Гаазі.

“Ті, хто сьогодні грає у війну, вони не пам’ятають того, як жили їхні батьки, бабусі та дідусі, як вони переживали війну, евакуацію, окупацію. А це найважчий досвід. Імовірно, вони погано читають книжки. Ймовірно, вони не вивчають історію. Тому що відповідальність людей, які сьогодні влаштували цей кривавий балаган, вона надзвичайно велика… Я думаю, ці речі обговорюватимуться не лише на “Страшному суді”, але буде суд і на кшталт якогось Нюрнберзького чи Гаазького, який розглядатиме дії людей, які сьогодні цю війну затіяли”, – пояснила Улицька.

Письменниця наголосила, що війні в Україні немає жодних виправдань, а військові дії на Донбасі 8 років тому стали початком великої трагедії для українського народу.

“Завжди є питання: а чому йде ця війна? І ми завжди згадуємо такий термін, як “народно-визвольна війна”, “війна за незалежність”. Це певною мірою виправдовує військові дії. У цьому випадку ніяких виправдань бути не може. Два міста, Луганськ і Донецьк, вони виявилися тригером у війні, яка сьогодні йде на території України”, – прокоментувала лауреатка премії “Велика книга”.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Громадська діячка також додала, що підтримує зв’язок із знайомими з України. Зокрема, спілкується з приятелем із Києва, який розповідає про ситуацію в столиці та настрої киян. І нехай розв’язав злочинну війну Путін, Улицька не сумнівається, що покарання понесуть усі громадяни РФ, яким доведеться повернутися до СРСР, яким він був за Сталіна.

“Я сьогодні переписувалася з моїм київським приятелем. У жахливо пригніченому настрої Київ. І все це відповідальність, насправді, однієї людини і дуже невеликої кількість людей. Відповідь за це, я думаю, вони нестимуть… Я відчуваю сором. Мені дуже соромно, що наша країна зайняла таку жахливу позицію у світі… Те, що відбувається останні 20 років, повертає нас не просто до радянських часів, а до тяжких радянських часів”, – висловила свою думку письменниця.

news.obozrevatel.com