Російська православна церква в Україні незаконно побудувала церкву на місці археологічних розкопок храму ХІІ століття, що на київському Подолі

Російська православна церква в Україні (УПЦ МП) незаконно побудувала церкву на місці археологічних розкопок старовинного мурованого храму ХІІ століття, що на Подолі.
Про це йдеться в новому відеоблозі «Слідства.Інфо».

В 2009 році на Подолі з`явилася дерев’яна Церква святителя Миколая РПЦ в Україні — поряд із фундаментом старовинного храму, який знайшли дослідники Інституту археології НАН України.

Зараз крім храму там стоять три вагончики, зовні схожі на будівельні. А також хрест, встановлений безпосередньо на місці археологічних розкопок.

Намір релігійної громади — побудувати на цьому місці великий кам’яний храм із допоміжними спорудами: про це свідчить розміщений на дверях церкви план розвитку території.

Журналісти «Слідства.Інфо» зібрали інформацію про всі земельні ділянки, якими користуються три найбільші церкви України в рамках спецпроекту «Золото церкви», та з’ясували, що земля під цей храм не виділялася. Ділянка, на якій знаходиться церква, належить київській громаді.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

У мерії нам повідомили, що їм невідомо, на яких підставах релігійна громада займає цю землю. В самому ж храмі журналістам порадили звертатися до юристів РПЦвУ, але офіційний запит на інформацію церква проігнорувала.

Примітно, що в 2019 році управління освіти Подільського району зверталося до Київради з проханням надати цю земельну ділянку для будівництва школи. Однак мерія відмовила. Серед іншого, в документі зазначалося, що територія вільна від капітальної забудови, однак там розміщуються капличка й будівельний майданчик, документи на які Київраді надані не були.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.