Рок-гурт «Жадан і Собаки» дав концерт у колонії, де сиділа Тимошенко

Про це письменник і музикант Сергій Жадан повідомив у Фейсбуці, передає ukrinform.ua.

“Відіграли з Собаками, в чудовій компанії харківських співачок Яни Заварзіної та Яни Ігнатьєвої, концерт у Качанівській виправній колонії №54. Ми з Собаками давно співпрацюємо з Департаментом із питань виконання кримінальних покарань, грали в різних містах, а ось у рідному Харкові якось не випадало”, – зазначив Жадан.

За його словами, концерти “на зоні” особливі: багато печалі і зневіри довкола. І тим більше, на його думку, важить, коли поза “тюремним” контекстом раптом з’являється відчуття надії: хтось із засуджених пише пісні, хтось вірші, хтось розповідає якусь історію, що лишає місце для сподівання.

“Йдеться, звісно, не про ідеалізацію чи виправдання. Йдеться про те, що нас усіх об’єднує, а саме – про цю країну, в якій нам далі лишатися всім разом – з нашим різним минулим, з нашим неподібним досвідом. Та навіть якщо ти й поїдеш звідси – вона тебе не відпустить. Добре було б пам’ятати про це сьогодні, і вже сьогодні вчитися не відвертатись одне від одного”, – зазначив Жадан.

 

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.