Рівненські письменники провели вечір пам’яті «І слово буде вічно жити…»

“І слово буде вічно жити…” – саме під такою назвою на другий тиждень поминальної неділі Рівненською організацією Національної спілки письменників України проведено вечір пам’яті, на якому вшанували пам’ять письменників Рівненщини – членів НСПУ, яких вже немає з нами, але які залишаються у пам’яті, у слові, у пісні…

Захід модерувала письменниця, критик, членкиня НСПУ Неоніла Диб’як. Розпочали вечір хвилиною мовчання та відео-згадкою про тих, кого вже немає. Згадали творчість та життєвий шлях Олександра Богачука, Петра Красюка, Леоніда Куліша-Зіньківа, Володимира Грабоуса, Михайла Дубова, Григорія Дем’янчука, Сергія Мельничука, Ростислава Солоневського, Миколи Берези, Миколи Пшеничного, Марії Немиро, Михайла Степанюка, Василя Басараби, Сергія Гулі, Романа Демчуку, Євгенії Комісарук, Сергія Курінного. Слід відмітити, що в знак пам’яті сьогодні в області створено та діють літературні премії імені наших земляків Леоніда Куліша-Зіньківа, Михайла Дубова, Анатолія Криловця.

На заході виступив голова Рівненського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки Андрій Пастушенко, який  розповів про авторів, на чиї слова написані пісні, які звучать нині.

Голова Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України Дмитро Тарасюк згадав письменників – членів НСЖУ та презентував присутнім збірку про Євгена Цимбалюка «Добрий слід на землі», зачитавши окремі уривки.

Письменник-гуморист Юрій Береза поділився спогадами про брата Миколу Березу, представивши присутнім відео спогад про брата. Голова Дубенського відділення РОНСПУ Микола Тимчак згадав письменників, які були причетні до Дубенщини. Серед них: Касіян Сакович –полеміст, Мелетій Смотрицький – письменник-полеміст, Йов Почаїківський – настоятель, письменник, перекладач, Анатолій Мальчевський – український державний діяч, Микола Савіцький – перший редактор української газети у Польщі «Наше слово», Микола Пшеничний – відомий поет та краєзнавець, книговидавець.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Ірина Сваха емоційно розповіла про творчість та спогади батька Михайла Івановича Степанюка, який народився у Грабові. Просвітянка Тетяна Редюк розповіла про Миколу Кузьменка, а Лідія Гольонко виконала філософську пісню про письменницьку душу «Козацькі могили».

Також чудова лірична пісня звучала у ввисконання авторки та виконавчці, членкині НВМС Валентини Слуквіної на слова поета Анатолія Криловця, а Наталія Демедюк та син Анатолія Криловця Роман також згадали творчість та внесок поета у розвиток літератури краю. Роман процитував давній батьковий вірш: «Зліва – льон. Синій-синій. Справа квітне ріпак. Слава Україні. Отак».

Зі спогадами про колег по перу виступили екс-голови Рівненської організації НСПУ Євген Шморгун, Анна Лимич, поетка, перекладачка Вікторія Крлиментовська. Заслужений артист України, письменник Олексій Заворотній щемно продекламував поезію своїх побратимів по перу.

Присутні висловили думку про необхідність вшанування пам’яті колег-письменників і надалі.

А на завершення хочеться лише додати, що людина жив, доки її пам’ятають, а письменник – вічно – у слові, у книгах, у піснях…

litgazeta.com.ua