Рік без заборон: жоден російський фільм не потрапив у “чорний” список України в 2020 році

497

Держкіно у 2020 році не заборонило жодного російського серіалу чи фільму. Окрім цього, українське відомство дозволило для трансляції один з таких проєктів.

На розгляд експертів передали тільки 1 російський фільм 2020 року – “Зворотній зв’язок”. Після розгляду комісією Держкіно дозволило його покази в кінотеатрах України, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Окрім цього, відомство не вводило інших заборон на кінопроєкти, створені в Росії.

За висновками Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування в 2020 році заборонених фільмів виробництва Російської Федерації немає,
– наголосили представники Держкіно в офіційній відповіді.

Цікаво, що у 2018 році Держкіно заборонило 3 серіали країни-агресора і надало дозвіл на покази в кінотеатрах 3 фільмів. У 2019-му було більше заборон: 5 проєктів потрапили у “чорний” список, 2 з яких були російськими, а в одному знявся Володимир Зеленський.

Ситуація з російськими акторами

А от для Держприкордонслужби 2020 рік був насиченим. Чимало російських акторів намагались потрапити на територію України. Причини вони часто замовчували, або ж зазначали, щомають заплановані зйомки чи театральні вистави. Через відвідини окупованого Криму чи проросійські заяви всі вони отримали заборону в’їзду.

Зокрема, до України намагались потрапити:

  • Олексій Гуськов
  • Кирило Гребенщиков
  • Катерина Варнава
  • Сергій Колєсніков
  • Лариса Удовиченко
  • Андрій Бутін та інші.

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!