Рашистські «ветерани» поскаржилися на письменника Бикова і вимагають порушити кримінальну справу

Громадський рух “Ветерани Росії” подали звернення до голови міністерства юстиції РФ з проханням дати правову оцінку російському письменнику Дмитру Бикову. Визнаний “іноагентом” автор написав книжку “VZ. Портрет на тлі нації”, в обличчі головного героя якої можна впізнати Володимира Зеленського.

Про це повідомляє одне з російських видань. У матеріалі йдеться про те, що книжка називає президента України рятівником світу, який бореться проти всесвітнього зла – керівництва РФ. Пропагандистів обурило, що у творі ЗСУ зображені як рятівники, а не “націоналісти, що руйнують мирні життя жителів так званих “ДНР” та “ЛНР””.

У вересні 2023 року твір Бикова випустило видавництво Freedom Letters. В анотації до неї письменник заявляє: “VZ не біографія Володимира Зеленського. І це навіть не книга про війну. VZ – про, можливо, фінальну битву архаїки і прогресу. VZ – головний герой цієї книжки”.

Того ж місяця він з “іноагенткою” Тамарою Ейдельман взяв участь в інтерв’ю, в якому заявив: “Росія сьогодні фашизувалася. Росія заразилася фашизмом під час війни з ним, і це буває… Обожнювання Батьківщини і держави – це абсолютно фашистський наратив”. Ейдельман з Биковим погодилася.

У зверненні ветеранів зазначається, що Биков до цього притягувався до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про іноземних агентів. Утім, він уникає сплати штрафу і проживає за межами країни-терористки. Наразі письменник мешкає та працює у США.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Прихильники путінського режиму стверджують, що дії Дмитра Бикова можуть підпадати під дію статей 207.3, 280, 280.1, 280.3 та 282 КК РФ.

news.obozrevatel.com